Jak przestaliśmy być niewidzialni...

 |  Written by Siłaczka  |  2

Dzieje się dzieje!

25 lutego 2015 r. Fundacja Paradis Judaeorum, która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") po raz czwarty w ostatnim siedmioleciu poprosiła Ministerstwo Edukacji Narodowej o wpisanie "Raportu Witolda" z 1945 r. do kanonu lektur szkół ponadpodstawowych. Po przesłaniu poleconego pisma do pani minister, treść listu została upubliczniona w portalu Salon24.pl (admini nie wpuścili materiału pt. "'Raport Witolda' do kanonu lektur!" na stronę główną) i rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod apelem.. 5 marca b.r. informacje o naszym apelu pojawiły się w portalach ngo.pl oraz TwojaEuropa.pl. Do 26 marca 2015 r. pod apelem podpisało się ponad 200 osób z całego świata. Pośród sygnatariuszy  znalazło się m.in. troje polskich europosłów: Jadwiga Wiśniewska, Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego i Bogdan Wenta - official fanpage, były wiceszef MON Romuald Szeremietiew, odtwórca roli Witolda Pileckiego, aktor Marek Probosz-oficjalny fanpage, znany niemiecki prawnik Stefan Hambura, a także szefowa Centrum Kultury Polskiej na Litwie p.Apolonia Skakowska. 7 marca do grona sygnatariuszy dołączył poseł Artur Górski, który dwa dni później złożył interpelację poselską w sprawie wprowadzenia "Raportu Witolda (Pileckiego)" do kanonu obowiązkowych lektur szkolnych (pełna treść w moim materiale pt. "Raport Witolda do kanonu lektur szkolnych - apel i interpelacja poselska", ). W piątek 13 marca 2015 r. o tym co dzieje się wokół czwartego wniosku do MEN o "Raport Witolda" w kanonie lektur napisał dziennik Rzeczpospolita (a za nim  inne media). Szczegóły w tekście Wiktora Ferfeckiego: http://www4.rp.pl/…/1185837-Rotmistrz-Pilecki-na-liste-lektur… Wczoraj nasze starania poparł swoim podpisem pod listem do MEN Pan Andrzej Duda. Zaproszenie po poparcia listu wysłalismy także do innych kandydatów na Prezydenta Polski. Jak dotąd - bez echa!

Kto jeszcze nie podpisał - zapraszam do złożenia podpisu pod listem w sprawie umieszczenia Raportu Witolda w kanonie lektur szkolnych. Podpis ( imie nazwisko miejscowość) składamy w komentarzach pod tekstem na stroniehttps://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Zdjęcie użytkownika Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki.
 

Dzieje się dzieje! I nie tylko w tej jednej tak waznej dla nas Sprawie!

Dziennik Rzeczpospolita w wydaniu z 24 marca 2015 r. w artykule Wiktora Ferfeckiego  informuje o siedmioletnich staraniach Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariuszy akcji społecznej Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki o wszczęcie przez Kościół katolicki procesu beatyfikacyjnego Ochotnika do Auschwitz - chrześcijańskiego rycerza XX wieku.

Komentując ten artykuł jednak mam optymistyczne spojrzenie: Kardynał Kazimierz Nycz mówi „Rzeczpospolitej", że droga do beatyfikacji rotmistrza Witolda Pileckiego nie jest jeszcze zamknięta. I to jest najwazniejsze! Jak i to że Kardynał jest o to pytany i to przez dziennikarzy Rzepy - zatem Sprawa - zyje! Wieści w mediach sie rozchodzą. I to jest dobry znak. Bo po artykule w Rzeczpospolitej inne media także podjęły ten temat.

Szczegółową dokumentację naszych działań można znaleźć w materiałach pomieszczonych na stronie Chcemy beatyfikacji Witolda Pileckiego . Na wspomnianej stronie o oddolnym, spontanicznym kulcie (również w sensie eklezjalnym) jakim Witold Pilecki otoczony jest od kilku lat nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Irlandii i na Białorusi. Dowody w tej sprawie zostały przedstawione zarówno w pismach do prymasów, jak i w liczącym 120 stron liście do ks.kardynała Nycza z 2 października 2014 r. Fakty przywołane w liście do metropolity Warszawy, a także m.in. Msza św. z modlitwą o beatyfikację Rotmistrza 25 stycznia 2009 r. w Katedrze Wawelskiej, Msze w irlandzkim Galway, wpisanie do księgi mszalnych intencji wieczystych na Jasnej Górze, a także (z inicjatywy ks.dra Jana Klimka) w przyszpitalnym kościółku przy ul.Babińskiego w Krakowie, litania ułożona przez s.Stefanię Janiak i modlitwy wielu pojedynczych katolików to niektóre z dowodów powszechności religijnego kultu Witolda Pileckiego. Warto je przywołać i podkreślić. Bo dowodzą one istnienia oddolnego kultu którym otoczony jest rotmistrz. Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo.. http://www4.rp.pl/…/1188378-Rotmistrz-Pilecki-na-oltarze.ht…

Do dyskusji zapraszamy na stronie głownej naszj akcji: Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki

Img.:
http://njnowak.salon24.pl/441526,pilecki-na-wawel-akcja-fundacji-paradis... @kot

5
5 (3)

2 Comments

Więcej notek tego samego Autora:

=>>