Chiński zausznik zdemaskowany

 |  Written by alchymista  |  4

Wczoraj w nocy niezalezna.pl „wykryła” chińskiego lobbystę. Jest nim mój dobry kolega z czasów studenckich, Radek Pyffel.

Radek nigdy nie ukrywał, że zarabia jako tłumacz, oprowadzając po chińskich biurach i fabrykach polskich przedsiębiorców i ułatwiając im kontakty z Chińczykami. Zachęcał także i zachęca do nauki języka mandaryńskiego, bo uważa, że Polacy wiedzą o Chinach ciągle zbyt mało i ciągle tylko przez pryzmat prześladowania narodu tybetańskiego czy pobierania organów do transplantacji od skazanych na śmierć więźniów. W Polsce nie dostrzegamy tego, jak bardzo Chiny się rozwijają i jak ogromnym są rynkiem zbytu; brakuje też polityki handlowej w relacjach z Chinami. Nie widzimy też roli Chin w polityce międzynarodowej i przeceniamy znaczenie Amerykanów dla naszego bezpieczeństwa. Nie próbujemy – jednym słowem – prowadzić żadnej niezależnej polityki, co musi doprowadzić do jak najgorszych skutków.

Dobrym skutkiem „wykrycia lobbysty” przez portal niezalezna.pl jest fakt, że chyba po raz pierwszy jego czytelnicy dowiedzieli się, że istnieje coś takiego, jak Centrum Studiów Polska-Azja. Złym jest to, że nieuważny czytelnik może pomylić Radka Pyffla z Lwem Majmanem, pracownikiem więzienia NKWD, później zarejestrowanym przez bezpiekę jako TW ps. „Olek”. Od tej pory Radek Pyffel będzie występował pod dwoma pseudonimami: „Lew Majman” oraz TW „Olek”. Z twarzy Radek nawet przypomina Aleksandra Kwaśniewskiego. Jest jednak wyższy, a reszty szczegółów anatomicznych z pewnością dowiemy się z dzisiejszego wydania „GPC”...

Poważnie mówiąc, w ostatnim czasie Radek nie ukrywał sympatii zarówno do Grzegorza Schetyny, jak i do wymienionego w artykule na niezalezna.pl Sławomira Majmana, który jest prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Świadczą o tym jego wypowiedzi i artykuły, które można znaleźć na stronie CSPA, a także na portalu wpolityce.pl. Warto uważnie śledzić stronę CSPA i samemu ocenić, czy jej zawartość upoważnia do wniosków daleko idących.

Zastanawiam się, jak rozwinie się dalej ta wojenka dwóch portali internetowych, dwóch prawicowych buldogów, które walczą pod dywanem o tych samych, prawicowych czytelników.  Niedługo mamy zaprzysiężenie nowego prezydenta, referendum i nowe wybory parlamentarne. Poszukajmy jeszcze jakichś tematów, wokół których moglibyśmy się solidnie pokłócić. Na pewno ułatwi to pracę sztabu wyboczego Beaty Szydło. Najlepsze są zawsze spory personalne i spory o pieniądze. O co poszło tym razem i dlaczego ofiarą walki buldogów padł akurat Radek Pyffel? Pewnie sam tego nie wie.

 

Jakub Brodacki

5
5 (4)

4 Comments

Obrazek użytkownika max

max
No tak, "chińskie lobby" w Polsce to aktualnie problem zasadniczy.
Próbuję zrozumieć, czemu ma służyć artykuł w niezależna.pl.
Urojone chińskie zagrożenia, podlane sosem quasi-rodzinnych powiązań z jakimś TW, który zobowiązanie podpisał w ... 1950 roku.
Rozumiem, że autorowi artykułu wszystko "skłąda się w całość", podchodzi "holistycznie"...

Niezależna podpadła mi już dawno temu. Poziomem. I nie tylko ten prawicowy portal mi podpadł, dodam, dla jasności. Zbyt często treści zamieszczane na prawicowych portalach niepokojąco zbliżają się do sensacji rodem z SE czy "Pudelka". Jedna baba drugiej babie - i tak dalej...

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Dokładnie tak. Ja już w oku 1993 doszedłem do wniosku, że GP to rodzaj lepszego, lepiej redagowanego i na wyższym poziomie prawicowego "NIE". No ale na bezrybiu i rak ryba. GP ma niewątpliwe zasługi w integrowaniu środowisk prawicowych (kluby GP) oraz redystrybucji informacji, szczególnie (wybacz Maxie, bluźnierstwo) z Ukrainy. Dział historyczny też zawsze był ciekawy. Niestety absolutnie bezkrytyczne uwielbienie dla Amerykanów jest nie do zniesienia, zwłaszcza, że Amerykanie im przecież za to nie płacą.

Holistyka holistyką, ale to co tam napisano to wizja paranoika. Wszystko ułożone w logiczną narrację, tylko... sensu brak. Zaliczyli Radka w poczet "resortowych dzieci" i od tej pory tłumy baranów będą go kojarzyć z handlem bronią...
Obrazek użytkownika max

max
Słowa "holistyczny" użyłem złośliwie, z premedytacją. :)
Z Założenia jestem przeciwnikiem teorii gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a templariusze zawsze są zamieszani. Reczywistość, również ta polityczna, jest zbyt skomplikowana, żeby dało się ją potraktowac "całościowo" vide, na przykład: USrael, masoni, iluminaci, cykliści, z Mosadem w tle. ;)

Gazecie Polskiej mam za złe takie a nie inne potraktowanie sprawy Smoleńska. Z jednej strony dobrze, że "drążyli", z drugiej - podeszli do kwestii tak nieprofesjonalnie (za to marketingowo - doskonale), że walnie dołożyli się dopowodzenia  propagowanego przez władze hasła "rzygam Smoleńskiem".
Niestety, tak to widzę.
Sprzedaż tzw. "Białej Księgi", zawierającej raporty naukowców, którzy za darmo pracowali nad wyjaśnieniem wydarzeń w Smoleńsku - kolejna sprawa. No, jak można było...
Obsada "wierchuszki" Klubów Gazety Polskiej...

Mógłbym tak wymieniac, co mi się nie podoba. Ale nie chcę "ducha gasić"; prawda też, że jest tam wielu rzetelnych dziennikarzy, a srodowiska zwiazane z GP zrobiły dużo dobrego, nie przeczę.

Ale nie wybaczę im (i nie tylko im) zniżek poziomu dziennikarskiego. GPC schodzi chwilami do poziomu brukowca, jeszcze gorzej jest z niezalezna.pl. Nie zamierzam wybielać Karnowskich, czy "Do rzeczy" - oni również mają sobie wiele do zarzucenia, podobnie jak TV Republika.

"Chińska afera" doskonale wpisuje się w tło.

 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Dzisiaj GP znalazła kolejne "zagrożenie". Są nim inwestycje szejków w Warszawie: http://niezalezna.pl/68791-w-warszawie-stanal-ogromny-meczet-teraz-szejk... W tej sytuacji człowiek się zastanawia, czy oni tam mają "cara w gołowi"? Dzisiaj także okazało się, że ukraiński parlament nazywa się "duma" laughhttp://niezalezna.pl/68956-ukraina-pomogla-frankowiczom Ktoś chyba za dużo nasłuchał się dumek ukraińskich...

Więcej notek tego samego Autora:

=>>