Medal skarbnicy należącej do sekty pancernej brzozy

 |  Written by Tomasz A S  |  6
Otrzymałem pocztą ofertę spółki na zakup srebrnego medalu pamiątkowego w piątą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku [nakład medalu 25 tysięcy]. Obejrzałem przedstawiony awers i rewers medalu, nie znalazłem niczego, co ostrzegłoby mnie przed zakupem.

Wraz z medalem otrzymaliśmy pismo, z opisem okoliczności tragedii smoleńskiej.
Między innymi dowiadujemy się:

"Systemy automatycznego ostrzegania na pokładzie tupolewa wykryły, że maszyna znajduje się na niewłaściwym kursie, lecz mimo to nie udało się poderwać jej na bezpieczną wysokość. O godzinie 10:41 lokalnego
czasu, ściąwszy wierzchołki licznych drzew, samolot stracił część lewego skrzydła w wyniku zderzenia z brzozą, na skutek tego odwrócił się podwoziem do góry i w tej pozycji upadł na ziemię zaledwie kilkaset metrów od pasa startowego"

[Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem monet i medali okolicznościowych w Polsce. Działa na polskim rynku od 2005 r. Firma należy do międzynarodowej grupy Samlerhuset Group BV, czołowego europejskiego dystrybutora monet i medali okolicznościowych z siedzibą główną w Amsterdamie i filiami w: Danii, Estonii, Finlandii, Czechach, Irlandii, Norwegii, Polsce, Szwecji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Litwie, Słowacji, Belgii oraz na Węgrzech. Samlerhuset Group jest przedstawicielem oraz dystrybutorem programów numizmatycznych z ponad 50 krajów, między innymi tak znanych mennic i emitentów jak: Brytyjska Mennica Królewska, Kanadyjska Mennica Królewska, Mennica Norweska, Mennica Fińska czy Ludowy Bank Chin.
]

Gdybym wiedział, że firma należy do sekty pancernej brzozy - nie zamówiłbym u nich tego medalu, teraz już wiem, i nie zamówię żadnych innych!
5
5 (9)

6 Comments

Obrazek użytkownika Hun

Hun
Awers ładny.... Rewers piękny...... ale to "pismo"... hańba...

Dzięki za informację,

Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika JaN

JaN
Mnie ta cała skarbnica już wcześniej zraziła do siebie więc nic od nich nie zamawiam ale dzięki za info. Będę przekazywał innym. 
 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Praktycznie wszystko w czeciej erpe zostało rozparcelowane "pomiędzy swoich".
Taka jest smutna prawda.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika El Ohido Siluro

El Ohido Siluro
Problem jest znacznie bardziej poważny niż to czy zamówić medalik, czy też nie. Władza za pomocą tego podmiotu uczyniła sobie tubę propagandową i narzędzie propagacji swojej legendy o brzozie i plecach. Jeżeli oni ten medal wraz z niewinnym pisemkiem dystrybuują do tych wszystkich krajów, które wymieniłeś - to działać to może jak przekaz "prawie podprogowy".
Nie można tego tak zostawić!
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Całkowita racja, dlatego nie zostawiłem, informuję.
Nie w tych 25 tysiącach nakładu medalu rozsyłanego na cały świat widzę niebezpieczeństwo, ale  w tym kłamliwym propagandowym przekazie w różnych językach powielającym fałsz o ruskim zamachu.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>