Okultyzm i rosyjskie pociągi

 |  Written by alchymista  |  7
Media próbują nakręcić kolejną pseudo-aferkę opisując interpelację ws. pociągów.” - pisze na swoim blogu Adam Andruszkiewicz, poseł ruchu Kukiz'15 i działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Interpelację w tej sprawie złożył na prośbę jednego z wyborców, bo Poseł działa nie tylko w swoim imieniu, ale przede wszystkim - w imieniu Narodu.” Wyjaśnia, że ta sprawa to tylko drobna część jego działalności i podsumowuje: No cóż, takie życie narodowców i antysystemowców. Dalej czepiajcie się drobnostek, a tuszujcie sprawy najważniejsze dla Polski.”

Skoro więc mowa o transporcie kolejowym, to chciałbym przypomnieć o sprawie, którą poruszył w październiku 2015 roku Krzysztof Rytel w artykule pt. PKP zapewnia Armii Rosyjskiej trasy kolejowe przez Polskę. Pan poseł Andruszkiewicz powinien ten tekst przeczytać, bo może jest to temat na interpelację poselską. W największym skrócie (bo każdy powinien zapoznać się z tekstem) chodzi o to, że rosyjski tabor kolejowy kursujący po terenie Rosji jest szerszy, niż polski. Co prawda pociągi rosyjskie kursujące po Europie mają odpowiednie, unijne gabaryty, ale właściwe pociągi w samej Rosji już nie. W sumie nie ma więc powodów, aby perony w Polsce odbiegały od standardów unijnych, a jednak jest inaczej. Polskie perony są budowane w ten sposób, że osoba starsza, czy matka z wózkiem musi się zmierzyć z wielką dziurą między drzwiami wagonu a peronem. Niewygoda straszliwa, która jak cały ten nasz nierząd trwa już od wielu lat, ale macie Paljaczki za swoje, chcieliście mieć tory węższe, niż nasze i pociągi w bardziej jewropejskich gabarytach, to teraz wpadajcie sobie pod te wasze pociągi na peronach, może to was nauczy rozumu i cara w gołowi.

Ten drobny przykład pokazuje, co to znaczy być jednocześnie w Unii Europejskiej i RWPG. Albo może mocniej: jednocześnie w NATO i w Układzie Warszawskim. Ale za siedzenie okrakiem na barykadzie trzeba oczywiście odpowiednio słono płacić i to nie tylko wpadaniem pod pociąg. Ludzie w Łuhańsku i Doniecku mogą coś o tym opowiedzieć, ale czy poseł Andruszkiewicz rzeczywiście reprezentuje Naród Polski? Może nowa interpelacja poselska pozwoli nam odpowiedzieć na to pytanie.

 

Jakub Brodacki

5
5 (4)

7 Comments

Obrazek użytkownika tł

A dlaczegóż to szef Młodzieży Wszechpolskiej miałby robić wbrew prawosławnym pociągom ;-)?
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
A tak dla zabicia czasu. Siedzenie w ławach opozycji jest przecież okropnie nudne.
Obrazek użytkownika tł

Dla zabicia czasu to on zdenuncjował jako poganina i okultystę brata Mieszka I, Czcibora ;-)))!
Obrazek użytkownika max

max

"Adam Andruszkiewicz, poseł Kukiz ’15 i prezes Młodzieży Wszechpolskiej złożył w Sejmie interpelację w której domaga się zmiany nazw pociągów. Według posła niektóre… szerzą okultyzm i pogaństwo, inne zaś propagują komunizm.

Poseł podaje też przykłady, które dotyczą połączeń ze stolicy. Za pogańskie uznawane są więc wszelkie staropolskie nazwy bóstw:

„Pojawiły się nowe nazwy okultystyczne, promujące pogańskie i mityczne bóstwa: Sedina, Świętopełk, Czcibór, Dionizos, Światowid” – twierdzi poseł.

Zastrzeżenia polityka budzą też nazwy, które „łamią zapisy ustawy o języku polskim” są to m.in. „Viadrina, Centaurus, Orion, Antares, Luna, Jupiter, Pomerania, Polaris, Galaxis, Mars, Urania, Tetyda, Ganimedes lub Wenus”."

za: http://warszawawpigulce.pl/podrozujesz-poganskim-pociagiem-a-moze-pomaga...
***
Najgorsza ta Tetyda, moim zdaniem. Że też im nie wstyd.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>