​Dlaczego lewackie i liberalne media nie piszą o rasizmie czarnych?

 |  Written by Andy51  |  14
W lewackiej i liberalnej prasie panuje dogmat, że biali to rasiści. A ja się pytam, czy atakowanie gospodarzy (myślę) o Europie Zachodniej , poprzez podkładanie bomb, gwałcenie kobiet , itd. nie jest przejawem muzułmańskiego rasizmu?
Ale nie chcę pisać o muzułmanach ale o czarnych. Nie chcę być poprawnym politycznie dlatego piszę czarnych.  Otóż w ubiegłym tygodniu w jednej ze szkół w Chicago , 4 czarnych  nastolatków uwięziło niepełnosprawnego psychicznie białego znęcali się nad nim , kazali pić wodę z toalety , częściowo oskalpowali , wydając z siebie małpie dźwięki . żeby było ciekawiej transmitowali to wszystko na żywo na facebooku.
Nie słyszę słów oburzenia liberalnej prasy, w Polsce mało,  które media podały tę wiadomość, tylko na Euronews podano tę wiadomość. A był t czystej wody rasizm tylko nie białych a czarnych w stosunku do białego niepełnosprawnego młodego człowieka.
To burzy ogólnie utarty pogląd biały to rasista, ale rasizm występuje również u czarnych, który się chętnie pomija.
http://www.dzienniknarodowy.pl/4631/18-usa-murzynscy-nastolatkowie-transmitowali-na-z/

Img.: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamieszki-w-charlotte-sa-ranni/zs8tbh   @kot
5
5 (4)

14 Comments

Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Okazjonalna  niechęć wobec osobników innej rasy to za mało, aby mówić o rasizmie. Rasizm, przede wszystkim charakteryzuje przekonanie o biologicznie uwarunkowanym upośledzeniu ( "gorszości").  Takich teorii nawet najbardziej rozgryczeni Afroamerykanie i nawet najbardziej spośród nich agresywni ( jak L. Farrakhan czy Malcom X) wobec innych ras nie formułowali. Nikt nie formułuje. 

 
Kaśka
Obrazek użytkownika Traube

Traube
co dzieje się w Zimbabwe?
Gdyby było odwrotnie, gdyby to biali mordowali i wyganiali czarnych, to byłby to rasizm.
Ale jak czarni mordują i wyganiają białych to zapewne coś innego?

A czym, jeśli nie rasizmem, jest akcja tej bandy czarnych półgłupków:

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/soas-university-of-london...

I znowu pytanie. Gdyby to grupka białych studentów zażądała itd.?

Cała akcja Black Lives Matter jest przesiąknięta agresywnym rasizmem.

Nie trawiłem Obamy właśnie ze względu na rasistowskie wątki i w jego kampanii wyborczej, i w prezydenturze.

Dla mnie nie ma znaczenia, czy byłby on Mulatem, Murzynem, Chińczykiem, Latynosem czy Białym. Ale dla niego i dla jego wyborców miało to znaczenie zasadnicze skoro prawie wszyscy czarni w USA na niego głosowali. Kierowali się kolorem skóry, a nie poglądami.

Dla mnie nie ma znaczenia, że premierem Polski jest Beata Szydło, a przed nią była Ewa Kopacz. Tzn. nie ma znaczenia ich płeć. Szydło szanuję, Kopacz nie, mówiąc delikatnie. Ale nie za to, że są kobietami. Dlatego Clinton bredząca co i rusz o swojej "kobiecości" budziła moje obrzydzenie, a podniecone lewactwo oczekujące pierwszej kobiety/prezydenta USA dowodziło swojego ciemnogrodzkiego spojrzenia na te sprawy. I to samo dotyczy rasy.

Izu Ugonoh podob mi się jako człowiek, Polak i bokser znacznie bardziej niż Artur Szpilka i, wierz mi, kolor jego skóry nie ma tu znaczenia.

Nie staraj się jednak innych przekonywać, że organizacje takie jak Black Lives Matter reprezentują sobie coś innego niż rasizm i nienawiść do białych ludzi. Ja przynajmniej tego nie kupię.  
Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Ale bez "uzasadniania" wyższością rasy. Prędzej takie ciągotki odnajdziesz wśród niektórych Azjatów, ale tacy nie mają szerszego odbioru. 
Kaśka
Obrazek użytkownika max

max
Traube trafił w punkt, muszę przyznać. "Bull", tak zwany.

Termin rasizm, sam w sobie pejoratywny (i słusznie tak rozumiany) został sprywatyzowany i zutylizowany, przez określoną grupę. Przez lewą strone.

Wracając do źródeł i definicji, a odrzucając współczesne interpretacje - odnosi się do każdej grupy etnicznej dyskryminowanej ze względu na kolor skóry, geny, charakterystyczny kształt nosa - i inne.

Na "rasizm religijny" muzułmanów (czy Żydów,  też mają podobne ciągoty)  zapewne należałoby poszukać innego terminu - może istnieje, a "brak tolerancji" to eufemistyczny eufemizm w tym wypadku. Niewiernego bombą lub maczetą a goja wręcz obowiązek oszukac - tak wygląda fundamentalizm w wypadku wyżej wymienionych religii.

@Pyzol - kamyczek do Twojego ogródka - to nie musi być na sztandarach, ważna motywacja i podłoże. A jakie one są - raczej oczywista sprawa.

"Black Lives Matter" - to oczywista kpina ze zdrowego rozsądku i z przyzwoitości.
Kolejna cegiełka w murze budowanym w ramach politycznej poprawności. Wyjątkowo wredna cegiełka, dodam.

Doszlismy do etapu, gdy biali, w krajach zachodnich, zaczynają być dyskryminowani.
Pamietacie genezę Ku-Klux-Klanu, którego zresztą nie zamierzam bronić?
Otóż powstał na Południu, po przegranej wojnie secesyjnej, gdy Północ zapodała "zbuntowanym" stanom potworny reżim przez dobrych kilka lat, aktywnie  wspierając nie tylko osiedlanie się tam Czarnych, ale też uzywając ich jako pacyfikatorów.  Historia, o której się nie mówi - bo niewygodna.

Dygresja.
W sumie dobrze - dla Kolorowych - że Lincolna Booth z derringera ustrzelił, bo już miał w biurku gotowy plan odesłania Murzynów z powrotem do Afryki (i parę innych ciekawych pomysłów gotowych). Nie zdążył. Abolicjonista jeden! :)
*
I ciekawostka, po dygresji.;)
Tak, Azjaci mają pewne przesłanki, co by czuć się "lepszymi". Srednbie IQ mają najwyzsze ze wszystkich ras (jakoś się tego słowa nie boję, póki co). 
Co prawda IQ mierzy tylko odchylenie od średniej, nie jest wyskalowane w żadnych "mądronach"  (parafrazując Lema "hedony"), czyli od standardowo zastosowanego testu, gdzie średnią jest zawsze 100 - ale to już zupełnie inna sprawa i inna bajka. :) Tak czy inaczej, są statystycznie inteligentniejsi - także od nas, białych. C'est la vie. :)

pozdrawiam :)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Ciekawa jest tutaj ewolucja amerykańskich demokratów, podpory apatheidu na Południu, którzy dziś, z typową żarliwością neofitów, uważają się za najbardziej oświecownych wśród oświeconych obrońców wszelkich mniejszości, równi przekonani o swoich racjach, jak wtedy, kiedy traktowali czarnych jako z urodzenia, z powodu koloru skóry niegodnych przyznania im praw człowieka. 

 
Kaśka
Obrazek użytkownika Andy51

Andy51
Ja mam retoryczne pytanie, ilu czarnych dostało  nagrodę Nobla ?
Obrazek użytkownika Andy51

Andy51
Niewielu, najzabawniejsza jest pokojowa nagroda Nobla dla Obamy, zresztą czarnego w 50% gdyż matka była biała, lewaczka zresztą.
Obrazek użytkownika Anna.

Anna.
to jeden z przejawów lewackiej poprawności politycznej.
Być może wynika on z kompleksów byłych kolonizatorów (chcą wynagrodzić byłym kolonizowanym wyrzadzane im krzywdy), niemniej koniunkturę tę ewidentnie wykorzystują niebiali.
Przykładów jest mnóstwo, a szczególnie zapadł mi w pamięć mord sprzed kilku lat, jaki miał miejsce w Stanach: Kilku Afroamerykanów zamordowało Afroamertykankę i jej męża Polaka - właśnie za mezalians rasowy, że się tak wyrażę.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rasowa-zbrodnia-nienawisci,76...

Inny kwiatek - dzisiejszy - jest tutaj:
http://www.pch24.pl/studenci-domagaja-sie-dekolonizacji-londynskiego-uni...

Do obu cytowanych stron mam dystans - niemniej jednak...
Obrazek użytkownika Anna.

Anna.
zdaje się, że Traube podał link do tej samej informacji, tyle że w oryginale.
Obrazek użytkownika Andy51

Andy51
Pamiętam tę sprawę, Polak był wojskowym.
Obrazek użytkownika Dixi

Dixi
Dochodzi do takich paradoksów, że Czarni naparzają się z Żydami (były takie zamieszki "czarna" dzielnica contra "żydowska" dzielnica.
Pewnie poszło o to, kto jest bardziej pokrywdzony przez rasistów:):):)
Tak jakby i jedni, i drudzy nie byli rasistami...
No, trzeba też pametać, że wśród Czarnych panoszy się islam.
--------------------------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Obrazek użytkownika Andy51

Andy51
Ale jest faktem, że dobrze usytuowani Murzyni traktują swoich z niższych warstw jak hołotę albo jak pariasów.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>