„Trzecia fala się rozpędza”. Jest decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych

 |  Written by Danz  |  0

Trzecia fala epidemii się rozpędza. Na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.


 

Minister Niedzielski na konferencji prasowej w Gdańsku zwrócił uwagę, że najnowsze dane resortu zdrowia co do liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu ostatniej doby pokazują, że „jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji”. Odnotowano 15,7 tys. zakażeń – to o ponad 3,5 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

– Od wielu dni mamy do czynienia permanentnie z sytuacją, że liczba (zakażeń) z tygodnia na tydzień zwiększa się w skali 2-3 tys., a teraz widzimy, że nawet więcej – zwrócił uwagę Niedzielski.

– Trzecia fala się rozpędza; mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej, to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną – powiedział Niedzielski.

 

Ogromny wzrost obłożenia łóżek covidowych


Minister zwrócił uwagę, że „w ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji, czyli o mamy o 2 tys. więcej łóżek zajętych niż jeszcze tydzień temu”.

Całość: https://www.tvp.info/52596910/niedzielski-o-trzeciej-fali-podjeto-decyzj...
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>