Araby - Sprawa jasna, prokurator.

 |  Written by Tomasz A S  |  2
Na zdjęciu (screen): Sąd Rejonowy w Pińczowie - czy ugoda nastąpi?Po konferencji prasowej w dniu 9 marca  red. Marek Szewczyk opisał sprawę przedstawioną w związku ze zwolnieniem hodowców ze stadnin arabskich w artykule pt. "Potyczki senatora z arabiarzami".
Marek Szewczyk pisze:
(fragmenty):

W piątek 19 lutego zaczęła się „dobra zmiana” w hodowli koni arabskich. Jednego dnia stracili posady: Anna Stojanowska – inspektora nadzorującego konie arabskie w podległych Agencji Nieruchomości Rolnych stadninach, oraz Jerzy Białobok i Marek Trela – prezesów spółek, odpowiednio w stadninach w Michałowie i Janowie Podlaskim. Media (m. in. „Newseek” oraz „Rzeczpospolita”) od początku zwracały uwagę na to, że za tymi zwolnieniami mogli stać senator PiS Jan Dobrzyński oraz Andrzej Wójtowicz, obaj, powiązani ze sobą, hodowcy koni arabskich. W tym tekście zajmiemy się jedynie senatorem Janem Dobrzyńskim, który – jak pisały zacytowane media – miał powiązania z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem

Obaj działali w Porozumieniu Centrum, a w latach 2001-2006 obecny senator był dyrektorem biura poselskiego obecnego ministra. Jak pisze „Rzeczpospolita” O bliskich relacjach polityków może świadczyć fakt, że przed kilkoma tygodniami Jurgiel powołał syna senatora Jana Dobrzyńskiego w skład Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Syn ów nazywa się Paweł Dobrzyński i dziwnym trafem reprezentuje w radzie PKWK Totalizator Sportowy, choć wszedł w miejsce zwolnione przez Jacka Soskę, który był desygnowany przez jednego z organizatorów wyścigów konnych

Media pisały też o pretensjach, jakie senator Dobrzyński miał do arabiarzy
/.../
tu całość tekstu: http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=158
/.../
"Tymczasem pojawił się nowy, ciekawy wątek w tej sprawie. Okazuje się, że 22 lutego – czyli trzy dni po odwołaniu prezesów i pani inspektor - senator Dobrzyński złożył wniosek do sądu w Pinczowie o wypłacenie mu odszkodowania w wysokości 120 tys. zł za padnięte źrebię. Można sprawdzić - akta sprawy ICo56/16. Sąd wyznaczył termin rozpatrzenie tego wezwania do zawarcia próby ugodowej i wypłacenie odszkodowania 120.000 zł przez Stadninę Koni Michałów na 31 marca tego roku.

Prawnicy zwracają uwagę na sformułowanie „próba ugody”. To nie jest rozprawa. Co to oznacza? Jeśli obecna pani prezes stadniny w Michałowie stawi się na tej „próbie ugody” i powie tylko jedno słowo: TAK, to stadnina będzie musiała wypłacić owe 120 tys. zł senatorowi Dobrzyńskiemu, a sąd nie będzie mógł ani rozpatrywać zasadności wniosku, ani czy wysokość odszkodowania odpowiada faktycznej wartości padniętego źrebaka.

Jak Państwo sądzą – co zrobi, a właściwie, co powie, pani, która z namaszczenia Agencji Nieruchomości Rolnych, kierowanej obecnie przez ludzi z PiS, pełni obowiązki prezesa Stadniny Koni w Michałowie?"
Być może przekonamy się już 31 marca. Obiecuję, że będę monitorował tę sprawę.
Marek Szewczyk"


Cały artykuł redaktora Szewczyka tu:
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=158


Postawił Pan, Panie Marku, bardzo dobre pytanie:
"Jak Państwo sądzą – co zrobi, a właściwie, co powie pani, która z namaszczenia Agencji Nieruchomości Rolnych, (kierowanej obecnie przez ludzi z PiS) pełni obowiązki prezesa Stadniny Koni w Michałowie?"

Odpowiem, co o sprawie sądzę:
Pani p.o. prezes, jeżeli będzie rozważna, i nie zechce podstawić swojej głowy dla interesu sen. Jana Dobrzyńskiego powie NIE. Wtedy senator  będzie musiał skierować sprawę na drogę sądową, a co bardziej prawdopodobne, zrezygnować z bezpostawnych roszczeń wobec stadniny w Michałowie, na zrealizowanie których przed sądem ma blade szanse.

Chyba odpowiedziałem na pytanie red. Marka Szewczyka. Ale swoje rozumowanie jeszcze dokończę.

W konsekwencji tych wydarzeń - będzie zmuszony zrezygnowac także ze swej kariery politycznej, co dotyczy też innych. "Zła zmiana" (TKM) przeprowadzania prywatnych interesów przy wykorzystywaniu swej wysokiej pozycji znajdzie w niedługim czasie swoje zakończenie. Oby możliwie szybko!

http://www.blog-n-roll.pl/pl/marek-trela-i-jerzy-bia%C5%82obok-szlifierz...
http://konpolski.pl/list-od-jolanty-lipowicz-w-sprawie-odwolanych-prezesow-stadnin-arabskich/
http://www.blog-n-roll.pl/pl/list-otwarty-do-min-krzysztofa-jurgiela-w-s...
http://www.blog-n-roll.pl/pl/kto-podpisa%C5%82-zwolnienia-zas%C5%82u%C5%...
http://www.blog-n-roll.pl/pl/w-micha%C5%82owie-wszyscy-na-tych-samych-pr...
http://www.swiatkoni.pl/news/10629,kolejna-konferencja.html
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/region/a/ugodowy-senator-jan-dobrzy...
http://equista.pl/editorial/1107/kryzys-w-polskich-stadninach-koni-czyst...

 
4.25
4.3 (4)

2 Comments

Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
formacji, której sam jestem gorącym zwolennikiem, apeluję, żeby ślepo nie popierali jakiegoś ułamka zła, które zawsze może się tu dostać. Jeżeli w całym mechanizmie znajduje się jeden trybik, który ma wyszczerbione zęby, to należy go szybko wymienić nie doprowadzając do poważnej awarii.
Piszę to m.in. do tej osoby, która postawiła mi "ujemną gwiazdkę".
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>