Brudna licytacja w Janowie Podlaskim? ...

 |  Written by Animela  |  3
Portal wpolityce.pl (link na dole) opisuje szczegóły dziwnej licytacji w Janowie Podlakim, przeprowadzonej przy usłużnej pomocy byłego prezesa stadniny. Okazuje się, że w wyniku dziwnej akcji (znanej również w świecie licytacji dzieł sztuki - to akurat tajemnica poliszynela) stadnina mogła stracić nawet dwieście tysięcy euro - co w połączeniu z osiemnastoma milionami złotych, które Janów stracił w wyniku radosnej działalności byłego prezesa, robi kwotę naprawdę imponującą.
Muszę zaznaczyć, że do wpolityce.pl zaufanie mam bardzo ograniczone - nawet i w linkowanym tekście zdarzają się poważne błędy (wygraną na 200 patyków euro licytatorką jest raz Anna, a raz Annette), niemniej jednak jest to portal publiczny, podlegający Prawu prasowemu i jeśli były prezes Trela poczuł się dotknięty, to pozwie braci Karnowskich do sądu. Póki takiego pozwu nie ma, czytelnicy mają prawo domniemywać, że tekst jest rzetelny (pomijając imię). A to już daje asumpt do wyciągnięcia pewnych wniosków nawet nie tyle w stosunku do stadniny w Janowie, ile do PiS.
To, że pan Marek Trela wyjątkowo wielu wysoko postawionych przyjaciół, było oczywiste od dawna i sama pisałam o tym miesiące temu. Coraz bardziej jednak wygląda na to, że nie tylko w stosunku do Janowa ci przyjaciele rozpostarli parasol ochronny.
Ciągle nie ma nie tylko końca, ale nawet i początku wyjaśniania wielkich afer z czasów koalicji PO-PSL ... a przecież niedługo minie ROK od czasu zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości!
Co z aferą hazardową, informatyczną, stoczniową; co ze sprawą przepłacania za budowę Basenu Narodowego? Co z autostradami, zakupem Pendolino, dziwnymi koncesjami lotniczymi? ... Czy ktoś wyjaśnia dziwne zmiany w prawie karnym czy handlowym, robionymi pod konretne osoby? Co z wydawaniem publicznych pieniędzy przy prywatnych rozmowach w znanych warszawskich restauracjach? ...
Tych afer, bez przesady, są tysiące. Do odzyskania przynajmniej część zdefraudowanych pieniędzy - ale jest pewien warunek: nalezy zdążyć przed przedawnieniem.
Czy sprawa Janowa Podlaskiego będzie kolejną aferą zamiecioną pod dywan, ponieważ niegdyś gości byłego prezesa stadniny byli dziennikarze i politycy zarówno z prawej, jak i z lewej strony? ...
I czy to samo dotyczy całej Polski?!!!

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podl...

ilustracja z:http://www.stefczyk.info/-/media/pliki%20serwisow/agencja/zrzut-ekranu-2...
Hun
5
5 (2)

3 Comments

Obrazek użytkownika ro

ro
Zacznę od Gmyza: kilka miesięcy temu "zachwycił" czytelników i słuchaczy oświadczeniem o sensacyjnym znalezisku w zbiorze niejawnym (czy zastrzeżonym) IPN. Przedmiotem sensacji miała być "znana na całym świecie" osoba ze świata kultury, pan redaktor Gmyz zapowiadał, że "tym razem osobiście" ujawni treść tych akt.
Minął tydzień, miesiąc, dwa - Gmyz milczał.
Aż do niedawna - będzie z dziesięć dni, jak przycisnięty przez kogoś z wyższej, niż szarzy czytelnicy półki, oświadczył:
-Ach tamto?! To były akta (tu padło nazwisko znanego muzyka).  Ale on nie był TW. On tylko użyczył raz swojego mieszkania esbekom na czas przeprowadzenia jakiejś akcji.
Tyle w temacie gmyzowych sensacji.
A mnie zaczyna chodzić po głowie brzydkie podejrzenie, że tu i ówdzie też zaczną się pokazywać mysie ogonki.
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Podobnie było gdy Gmyz oskarżał Janów o 18-milionowe straty, podczas gdy to było kłamstwo budowane świadomie przez ANR w czasie, gdy nie mieli żadnych haków na dyrektorów. Powoływał się na kontrolę  i protokół CBA. Gdy przeczytałem  go, okazało sie że straty dotyczyły  WSZYSTKICH stadni pod zarzadem ANR. Natomiast stadniny arabskie dawały ZAWSZE mniejsze, większe albo olbrzymie zyski. Trela winiem, bo zapewne otruł, Trela winien bo jego ludzie robią sabotaż.Trela winien, bo nie podał do sądu.
Teraz nadal robi się podobne manipulacje. Trela winien, bo doradzał komuś zakup!!! Trela winien, bo siedział z kimś przy stoliku. Trela winien, bo ringmasterzy to jego ludzie! 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>