Czy Legia odpadła z LM przez męskich hejterów i seksistów?

 |  Written by BBudowniczy  |  13

 Z dużym zażenowaniem przeczytałem wpis Kamila Sikory z portalu Natemat na temat ostatnich wydarzeń w Legii Warszawa:

natemat.pl/112843,wrog-publiczny-numer-jeden-marta-ostrowska-seksisci-obwiniaja-kierownik-legii-warszawa-za-kare-od-uefa

Otóż według dziennikarza, Pani Marta Ostrowska, kierownik drużyny Legii Warszawa, została uznana za winną walkoweru dla Legii głównie dlatego ze jest..... kobietą! "Sztab Legii zawinił, babę powiesili. Kibice wylewają morze hejtu na Martę Ostrowską, bo najłatwiej zaatakować kobietę" grzmi Pan Kamil, określając osoby nieprzychylnie wyrażające się na jej temat "męskimi hejterami" i "seksistami". Bo przecież powszechnie wiadomo, że kierownik drużyny nie należy do sztabu zespołu. Niewiele brakuje, by napisał że Pani Marty nie powinno się w żaden sposób krytykować ani za dużo od niej wymagać, gdyż jest.....kobietą. Piłkarz nie strzelił karnego? Można krytykować. Trener przegrał kolejny mecz? Można, a nawet należy zwolnić. Kobieta współodpowiedzialna za wielomilionowe straty? Jej krytyka to "seksizm w tradycyjnym polskim wydaniu.", bo "kobieta w świecie piłki nie ma łatwo."

Zdegustowanie wpisem okazali też wpisujący się po artykułem internauci:

"Z takich artykułów wychodzi wasz seksizm. Normalny człowiek nie zwraca uwagi czy osobą która zawiniła jest kobieta czy mężczyzna. Jak ktoś spieprzył w tak ewidentny sposób to powinien ponieść tego konsekwencje."

"Święta racja, co to za różnica czy to kobieta czy mężczyzna. Jeżeli za zgodność składu z przepisami odpowiada kierownik drużyny - powinny zostać wobec niej wyciągnięte konsekwencje. Jeżeli nie kierownik to wobec osoby, która za to odpowiada. Bez oglądania się na płeć. "

" Czy dlatego, że ktoś jest kobietą, to nie można tego kogoś skrytykować? Kierownik drużyny jest kierownikiem drużyny i chcąc-nie chcąc odpowiada również za sprawy formalne. Możemy oczywiście przegiąć z feminizmem i znaleźć innego winnego, którego podstawową winą będzie jednakowoż to, że urodził się z wackiem, ale to chyba nie na tym ma polegać równouprawnienie, że kobiety nie można skrytykować nawet w sytuacji jednoznacznej. "

"Autor artykułu najpierw niech zagłębi temat i poczyta co wypisują kibice np. o Bednarzu. Próbuje Pan dorobić ideologię do krytyki totalnej niekompetencji. Tu nie ma znaczenia płeć - zresztą paradoksalnie dyskryminuje Pan kobiety, sugerując wobec nich bardziej pobłażliwe i mniej krytyczne podejście aniżeli do mężczyzn,"

Ze swojej strony nie zamierzam oceniać Pani Kierownik i ustalać w jakim stopniu jest winna za wtopę Legii. Osobiście bardzo jej współczuję, tak samo jak i żałuję tego, że kolejny rok nie będziemy mieć zespołu w Lidze Mistrzów. Ale nie mogę się powstrzymać, by nie zacytować Panu Sikorze fragmentu wypowiedzi samej Pani Marty:

"Co należy do zakresu pani obowiązków?

- Nie dostałam od nikogo listy, ale wiem, co mam robić. Organizuję sparingi, wyjazdy, noclegi i pilnuję przedmeczowych protokołów. Liczenie kartek czy wpisywanie w okienko numerów zawodników to przecież nic trudnego.Robiąc na Legii przetargi, liczyłam w życiu dużo poważniejsze rzeczy.

(...) Jestem jednak świadoma, że zanim dostałam tę propozycję, to moje kompetencje zostały dokładnie sprawdzone i ocenione. Legia to jest zbyt poważny klub, żeby powierzając mi tę funkcję, wystawiał siebie i mnie do wiatru. 
m.legia.sport.pl/legia/1,139309,13415400,Marta_Ostrowska__W_Legii_jak_za_sterami_mysliwca.html 

Zdjęcie: screen z portalu Natemat.pl

 

3.666665
3.7 (3)

13 Comments

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Zdaje się, że babka zajmowała się wcześniej w Legii samochodami i stołówką. Coś jak HGW w EBOiR-e.  Znaczy mini bufetowa :)
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
wcale mi nie szkoda, wręcz powinna być dyscyplinarnie zwolniona w ciągu 5 minut i należy wytoczyć jej proces o narażenie klubu na wielomilionowe straty. I jeszcze jedno to jedyna pani kierownik drużyny w całej Europie, mam nadzieję że już była. Myślę że żaden klub już nie popełni takiego błędu żeby zatrudnić kobietę na takim stanowisku!
Obrazek użytkownika BBudowniczy

BBudowniczy

Myślę że żaden klub już nie popełni takiego błędu żeby zatrudnić kobietę na takim stanowisku!


Nie zgadzam się - bo to nie kwestia płci, a kompetencji. Tego nie rozumie Pan Sikora i chyba też rexar :( PS. Znam kobiety które świetnie znają się na piłce ;)
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Jeśli to ona jest winna to powinna ponieść konsekwencje.
Ja jednak nie wiązałbym tego aż tak bardzo z płcią.
Jest tylu kretynów płci męskiej i cała masa niewiast, które z tych obowiązków mogłyby wywiązać się w fantastyczny sposób. Tak myślę...Legia postawiła na złego konia...czy raczej na złą klacz. I tyle.
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
Mężczyźni nie rodzą dzieci, a kobiety nie mają pojęcia o piłce nożnej do czego się w jednym z wywiadów przyznała ta pani. Tak już ten świat funkcjonuje i kropka.
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Widziałem kiedyś transmisję ze zjazdu PZPN.
Rzadko można obejrzeć takie stado tłuków w jednym miejscu.
Zaręczam, że trzy dowolne panie z pierwszej lepszej Biedronki mają lepszy iloraz inteligencji od trzech dowolnie wybranych delegatów na zjazd PZPN.
I z pewnścią nie będą to drobne różnice.
Ci panowie wyglądali jak Siemion. W przeciwieństwie do nieżyjącego Wojciecha Siemiona ich wygląd odpowiadał z nawiązką śladowej inteligencji. Do tego robili, jak jeden mąż, wrażenie zaawansowanych alkoholików.
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją ponieważ nie jest stroną w tym konflikcie na linii klub UEFA, więc argument mocno nietrafiony.
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Dałem przykład działaczy piłkarskich.

O jakim konflikcie "na linii klub UEFA" mówisz?

O tym, że jacyś durnie nie sprawdzili dokładnie przepisów i wystawili bez sensu do gry na parę minut faceta, który grać z powodów regulaminowych nie powinien?

A teraz rwą szaty, że ich niesprawiedliwie potraktowano?

Przecież gdyby nie ta ich PIRAMIDALNA GŁUPOTA to nie byłoby żadnego konfliktu!

 
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
o taryfikator kar przewidziany za złamanie 18 punktu regulaminu rozgrywek pod egidą UEFA.
Obrazek użytkownika Traube

Traube
ten regulamin?

Masz jakieś logiczne wyjaśnienie?

Znali regulamin i pomyśleli sobie "a kij tam", najwyżej 10000 euro zapłacimy? Przecież nic więcej nam nie zrobią!

Tak rozumujesz?
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
jest niezaprzeczalny, ale rzeczywiście część ekspertów sportowych twierdziła, że może być kara finansowa. Z drugiej strony punkt 18 mówi tylko o walkowerze. Jest jednak jeszce możliwość podciągnięcia błedu pod inny punkt regulaminu, gdzie właśnie jest możliwość nałożenia kary pieniężnej. Tak w skrócie to UEFA mogła ale nie musiała przyznać walkowera dla Celtiku i o to właściwie chodzi.
Zaniedbanie jednak powstało w Legii a za ten zakres spraw odpowiada kierownik drużyny.
Obrazek użytkownika BBudowniczy

BBudowniczy

Tak myślę...Legia postawiła na złego konia...czy raczej na złą klacz. I tyle.


Dokładnie tak.
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Poza tym, mój post był odpowiedzią na stwierdzenie:

"Mężczyźni nie rodzą dzieci, a kobiety nie mają pojęcia o piłce nożnej do czego się w jednym z wywiadów przyznała ta pani. Tak już ten świat funkcjonuje i kropka."

Gdzież tu niby są argumenty odnoszące się do tej konkretnej sytuacji?

Ja na to uogólnienie odpowiedziałem.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>