Domek na prerii

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Nie wiem skąd się bierze zdolność PiSu do wywoływania urojenia wielkościowego u totalnych. Kaczyści łatwo wywołują nasilenie objawów. Najlepszym przykładem jest program 500+. Ile się tam totalne nakwiliło, ze patologia, że pijacy, że to że sio. Jak można się nie zgodzić skoro córka Rzeplińskiego bierze? Teraz wybiło przy okazji domków 70 metrowych. Z tego co widzę to już wcześniej coś takiego było tylko do 25 m2 czy tam iluś. Ludzie budowali se takie małe domki tylko piętrowe: na parterze kuchnia/pokój dzienny a na piętrze sypialnia i wyżej strych. Widziałem nawet taki fajny na skarpie zrobiony, ze na dole był garaż, nad nim kuchnia a wyżej sypialnia i wejście od ulicy. Ciekawa koncepcja. U nas panuje kult wielgachnego domu. Budowali se taki dwupiętrowy, potem stał w stanie surowym piętnaście lat a jak kończyli to tylko parter. Bo mieścili się w parterze.

image

image

Teraz przy okazji enuncjacji Kaczora rzucili się wrzucać zdjęcia slamsów. Tymczasem już teraz jest wiele projektów domków 50 metrowych itp. 70 metrów to dużo, mieszkanie o takim metrażu w Warszawie potrafi kosztować milion sto tysięcy złotych. Albo pół miliona, albo 700 000. Albo 450 tys.  na Białołęce. To też Warszawa jest ta Białołęka? Kawalerka 25 m w kamienicy 560 000. W swoim czasie deweloperka musiała przeprojektować bloki aby zmniejszyć mieszkania, bo za drogie i małe metraże popularne. 35 metrów,  40 metrów. Skąd się wzięła moda na "apartamenty' 30m2 ? 30 metrów to jest kawalerka a nie apartament. Apartament to 150 metrów może mieć. Ale lemingrad się dopieszcza kredytem na apartament 30 metrów.

Dobra objaśnijcie mnie teraz sens postulowanych przez Kaczora ułatwień. O ile obniżą one koszt budowy i go przyśpieszą? Jak rozumiem nie musisz mieć pozwolenia tylko rejestrujesz w urzędzie, który ma 30 dni na wniesienie zastrzeżeń? Brak kierownika budowy pozwala oszczędzić ile?

image

Największe zastrzeżenia budzi postulat płaskiego dachu. Na Podkarpaciu nie zbudujesz takiego i jest to dyskryminacja. Kaczyści represjonują swój elektorat po raz kolejny. Jest jednak szansa, że poprawią te projekta i wstawią brak użytkowego strychu.

70 metrów kwadrat to jest prostokąt 7 na 10, dodatkowo se ganek możesz zrobić i taras. Niby ma to wejść na tereny wiejskie ale w praktyce na podmiejskie też wejdzie. Ew można postawić se domek z ideą późniejszej dobudowy piętra.

Pisowce fundnęły nam też projekty zmian podatkowych, nie wiadomo jakie do końca. Red. Warzecha mniema, że są one niekorzystne dla kasy średniej. Może tak być bo takimi torami to myśli. Liczą, że miliardy z Unii wjadą i jakoś to będzie. Przedsiębiorcy to kombinatorzy i paskarze, zgodnie z neosanacyjnym poglądem właściwym sposobem organizacji państwa jest upaństwowienie połączone obsadzeniem czego się da przez żony, kuzynów, szwagrów pisiorów. 

Dalej obserwuję walkę opozycji totalnej z opozycją wyłamującą się i ferment na lewicy.

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>