Duże ułatwienia dla wszystkich

 |  Written by Ufka  |  19
Życie ciągle nas zaskakuje a tytuły na portalach internetowych potrafią natchnąć każdego blogera. Dzisiaj niedziela, można chwilę odetchnąć od polityki. Ona i tak nas odnajdzie w jednej chwili. Przeczytałam tytuł "Duże ułatwienia dla podróżujących liniami lotniczymi". Ponieważ często podróżuję oczywiście byłam zaciekawiona co też mogą nam zaoferować? No i już wiem! Nie tylko łaskawie nam pozwolono na samodzielną odprawę, ale teraz możemy także odprawić swój bagaż. Jak wyląduje w Nowym Jorku, kiedy my w Brukseli to będzie już tylko nasza wina, prawda? Na początek, bo nauka durnego jednak podróżnego musi trwać, pozwolono mu wydrukować przywieszkę do bagażu. No to ja już z tych ułatwień skorzystałam. Ale po co się tak ograniczać? Zwykle siedzimy po kontroli bezpieczeństwa bezczynnie. Jedni czytają, inni się nudzą. Kawa, herbata na pokładach najczęściej płatna. Nie można by kupić w ostatniej chwili przed wejściem na pokład i nie zawracać d... stewardessom? No i zawsze znajdzie się ktoś z zacięciem teatralnym, kto chętnie pokaże te wszystkie kamizelki, gwizdki i maski tlenowe. Na pewno pasażerowie będą się przyglądać jak sobie radzi z występem. No a potem kolej na dalsze ułatwienia - będziemy się umawiać ze znajomym mającym licencję na motolotnię - na pewno spokojnie poradzi sobie z pilotażem. No i po co ograniczać się do linii lotniczych? Wyobraźmy sobie zakład fryzjerski! A tam napis - ostrzyż się sama! Dla mniej wprawnych wypożyczamy za niewielką opłatą garnek. No i wreszcie koniec kolejek do lekarza! Przecież wszyscy najlepiej wiedzą co im dolega, prawda? Przy pomocy portalu "Ulecz się sam" wybieramy sposób leczenia. Jeśli planujemy nakładać na siebie ręce, to nakładamy, chcemy masować stopy - masujemy. Chcemy homeopatię - lecimy do apteki. Pozostajemy przy tradycyjnych lekach typu antybiotyki? Przesyłamy do przychodni majla aby lekarz nam wystawił receptę. Odbieramy w recepcji. Fakt, trochę chirurgów może się przydać bo nie każdy lubi widok krwi no i nie każdy ma biegłego w szyciu współmałżonka. Ale jednak i tu będzie szybciej. Nie trzeba dodatkowej diagnostyki, zgłaszamy się do lekarza i mówimy - proszę wyciąć woreczek, wyrostek, wstawić by passy, podmienić nerkę na nową. Dostajemy numerek, co tydzień losowanie w telewizji i jak mamy szczęście to operację mamy już za trzy lata! Obawiam się jednak, że ułatwienia nie obejmą kontroli skarbowej (skontroluj się sam!), policyjnej (wystaw sobie mandat!) i wszelkich urzędowych zezwoleń. Urzędnika nie zastąpi nikt! No i za dużo ułatwień to chyba niezdrowo, prawda? Jeszcze byśmy się rozleniwili.

ed.foto SK , źródło: facet.interia.pl
5
5 (7)

19 Comments

Obrazek użytkownika SmokGorynycz

SmokGorynycz
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Rewolucje przerażają, ale kampanie wyborcze wzbudzają obrzydzenie."
Obrazek użytkownika Ufka

Ufka
Ale potem będzie szybciej jak napiszę protokół, a potem piorunem umorzenie. Do wyboru dwie opcje - "mała szkodliwość czynu" albo "niewykrycie sprawców"

Ufka

Obrazek użytkownika SmokGorynycz

SmokGorynycz
jeśli na przykład uznasz, że samookradłaś się lub samopobiłaś na tle antysemickim, to musisz sobie a priori zaserwować trzy miesiące aresztu i umorzenie dopiero w drugiej instancji. A nie wiem czy samoobsługa sięga aż tak wysoko... Samokasacja?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Rewolucje przerażają, ale kampanie wyborcze wzbudzają obrzydzenie."
Obrazek użytkownika Ellenai

Ellenai
Do tej pory także przecież nie zawsze mozna było liczyć na to, że bagaż doleci razem z nami.
Ja uważam, że to świetny pomysł : "Polaku obsłuż się sam".
Tyle razy narzekamy na jakość obsługi w róznych miejscach - a to kelner nieuprzejmy, a to znowu bezczelna urzędniczka na poczcie, w ZUS-ie czy w jakiejś innej instytucji... Nauczenie tych ludzi profesjonalnej i grzecznej obsługi, to praca na lata. I jakie koszty! Prościej jest pozwolić nam obsługiwac się samemu. I tak, jak napisałaś - pretensje co do jakości tej obsługi można miec wtedy wyłącznie do siebie.
Mnie się marzy własny gabinet stomatologiczny. Na pewno potrafiłabym być dla siebie znacznie bardziej delikatna wink.
Obrazek użytkownika Signa

Signa
Ta poczta.
Pan Zbyszek wchodzi do spożywczego:
- Kierowniczko, chlebek, masło roślinne, pół kilo parówek i papieroski poproszę.
- O, panie Zbychu, jeszcze jest wezwanie z sądu dla pana.
- Dobra, to jeszcze pół litra.
Obrazek użytkownika Ufka

Ufka
To trzeba jeszcze ten sklep na wsi mieć

Ufka

Obrazek użytkownika SmokGorynycz

SmokGorynycz
samopropinację, samowędliniarnię oraz samojajczarnię... Z naciskiem na to pierwsze, które dodatkowo wspiera samokartoflarnię... 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Rewolucje przerażają, ale kampanie wyborcze wzbudzają obrzydzenie."
Obrazek użytkownika JaN

JaN

Samoodprawianie mnie akurat pasuje  . Ostatni mój lot kosztował 9 zł x 2 + opłaty lotniskowe + podatki co dało ok 70 zł za przelot w obie strony. Bagaż 10 kg zaś kosztował 170 zł i chyba po raz ostatni poleciałem z bagażem rejestrowym  Taniej będzie sobie na miejscu dokupić jakieś skarpetki itp.  Sam wydukuję kartę pokładową i stoję tylko w jednej kolejce smiley    Raz udało mi się załapać na odprawę w ostatniej chwili a za mną zostało nie odprawionych ponad setka klnących lub płaczących osób. Dziwne było to że w samolocie było może ze trzy wolne miejsca gdy wsiedliśmy. 

Obrazek użytkownika max

max
O! :)
Witamy serdecznie. :)

W tym ja, jako milczący czytelnik S24, a tutaj coś na kształt admina - chlebem i solą ;)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
biernym czytaczem ;), ale też się przyłączę. Miło Cię tu zobaczyć!
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika Ellenai

Ellenai
To tym bardziej jej się chwali laugh.
Zaczyna nas być dużo do pieczenia chleba... To bardzo dobrze smiley

Więcej notek tego samego Autora:

=>>