Głosowanie na Nowoczesną?!

 |  Written by grzechg  |  0

Sondaż goni sondaż i można je spokojnie omijać szerokim łukiem, szczególnie badania IBRiS*. Właśnie ta pracownia podała, że opozycja może już dziś utworzyć większość rządową, bo PiS słabnie (ok. 30%), a  Nowoczesna idzie chyba po władzę (23%), natomiast PO kuleje - tu bez zmian (16%). Niech będzie, że ten sondaż jest wiarygodny. Kukiz`15 w nim znika (6,8%) , a wskakuje za to SLD z pięcioma procentami. Niech więc będzie, że to badanie odzwierciedla obecne preferencje polityczne Polaków. W zasadzie nic tu nie dziwi. PiS jak zwykle niedoszacowany, ale Nowoczesna, o co tu chodzi?

 

Jak można w ogóle głosować na Nowoczesną? Co to jest? Partia? Klub Krzykaczy? Zespół rockowy "Pihowicz i gitara"?  Z sondażu wynika, że niemal co czwarty Polak oddałby dziś głos na partię Petru. Czyli na coś co nic nie proponuje, wszystko neguje i jeszcze się określa jako reprezentacja młodych wykształconych Polaków. Ryszard Petru sam się mianował liderem opozycji, choć jest ułomny jeśli chodzi o podstawową wiedzę o Polsce i o świecie. Można wątpić czy zabłysnąłby nawet w podłym barze gdzieś na zapadłej amerykańskiej prowincji. Dla PiS to dobrze, że ktoś taki kieruje partią. A kto za nim stoi? Kamila Gasiuk - Pihowicz. W biegu do mównicy 100 punktów. Może wysłać ją na olimpiadę? Poza tym tak się zaperza, gdy cokolwiek mówi, tak się angażuje emocjonalnie, tak się nadyma, że gdyby nagle przestała w to wierzyć, mogłaby po prostu pęc na antenie.

 

Jak można głosować na Nowoczesną? Jak można głosować na przekrętasów z PO, którzy podrzucili PiS ten śmierdzący francuski pasztet? Można nie znosić Jarosława Kaczyńskiego, ale głosowanie na PO, a już w szczególności na Nowoczesną to obraza rozumu i zdrowego rozsądku. To obciach. A głosują ponoć na partię Petru młodzi i wykształceni. Można powiedzieć, że III RP wyhodowała właśnie sobie takie młode śródmiejskie elity, mniej więcej z takimi samymi horyzontami i takim samym poziomem intelektualnym jak Ryszard Petru. Są w tej partii pojedyncze osoby mówiące czasami do rzeczy, ale Nowoczesna nic nie zrobiła dotąd, żadnej poważnej oferty. Słyszymy tylko ciągle, że trzeba PiS natychmiast odsunąć od władzy. Już! Teraz! Zaraz! Doprawdy, gdyby nie wsparcie wielkich mediów, po PO i Nowoczesnej pozostałby już  tylko pył. PiS powinien mieć rzeczywiście nową silną partię w opozycji, taką właśnie Nowoczesną, ale nie taką jak ta z Petru i Pihowicz. Ścigają się z PO na totalność, to jakaś głupota. Dla PiS to dobrze, dla jakości sceny politycznej w Polsce fatalnie. Bo nie było nic bardziej fatalnego w polskiej polityce ostatnich lat niż powołanie do życia Nowoczesnej, bezpłciowej siły politycznej, ani liberalnej ani w ogóle nie wiadomo jakiej. I na coś takiego chcą głosować  ponoć wykształceni Polacy. Zgroza i współczucie, ale krótkotrwałe.


ilustracja z:http://niezalezna.pl/uploads/still2015/67634975341433171526.jpg
Hun

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>