Gen podległości

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Zasmucają mnie wypowiedzi typu:

Szanowni Państwo, władze TVP właśnie usunęły całą zawartość wydań Tygodnika TVP z sieci. Dziękujemy wiernym czytelnikom, współpracownikom, i wszystkim, którzy życzyli nam dobrze.

 

https://twitter.com/Dominik_Zdort/status/1748091602881380457

Czy też tytuł w TV Republika:

Adamczyk, Pereira i Tulicki zwolnieni dyscyplinarnie. Grożą im też zarzuty karne

https://tvrepublika.pl/Adamczyk-Pereira-i-Tulicki-zwolnieni-dyscyplinarnie-Groza-im-tez-zarzuty-karne,156015.html

 

Skąd się bierze taki gen podległości, że jak Tusk zrobił wałek i wsadził lewą ekipę do TVP to oni od razu to uznają? Uznają poczynania reżimu Tuska za obowiązujące? Taki mental mają, czyli – jak to ujmuje Bartosiak - mapy mentalne. Nawet decyzja sądu o wpis do KRSu nie ma znaczenia, a te istoty nierozgarnięte powołują się na nią. Tymczasem tamte całe 8 lat odmawiały uznania legalnym i praworządnym instytucjom, jak Trybunał Konstytucyjny i KRS. Wnioski trzeba wyciągnąć:

Skoro zarząd i rada nadzorcza nie została odwołana, to jest. I nie zostanie już odwołana, bo odwołując ponownie przyznają, że pierwotne odwołanie był wałkiem. Jakie działania podejmuje prawdziwy zarząd w celu przywrócenia prawdziwej TVP?

Pereira i Adamczyk nie zostali zatem zwolnieni i przysługuje im prawo do wypłaty, podobnie jak pracownikom TVP wg stanu z dnia określonego. Bo nie zostali zwolnieni. Jak ja se powiem że jestem prezes TVP i se zacznę zwalniać ludzi to jaki to ma wpływ na sytuację? Żaden. Podobnie mianowańcy Sienkiewicza takie same skutki powodują. Z drugiej strony wszyscy zatrudnieni po określonej dacie nie są pracownikami, bo zatrudniający nie był pracownikiem, dlatego kasa, którą dostaną jest wypłacana nielegalnie. Dochodzi tu wywołanie strat TVP znacznej wartości, poprzez stratę oglądalności, wpływy z reklam itp. Trzeba przeprowadzać działania umożliwiające przyszłą restytucję.

Zaległe pensje powinny być ściągane z prywatnych środków Tuska, Sienkiewicza, Bodnara, Orłosia i to do kwoty strat pełnej. Przynajmniej takie zapowiedzi by się przydały. Skarbówka może dojechać towarzystwo, które jest pewne siebie. Normalnie to człowiek by się zastanowił, czy kłopotów na siebie nie ściąga, a oni są pewni, że się przedawni. Że tak długo się utrzymają aż się przedawni. No ciekawe. Ale pewne grupy elektoratu mogą się zniechęcić:

 

II

Nie mam złudzeń że żadnego pozysku elektoratu nie będzie. Tak jak TVP załatwiła PiSowi wybory parlamentarne, tak Republika załatwi eurowybory. Już nie mogę słuchać Gójskiej, tak się nakręca. Ściągają ekipę z TVP Info i będą to samo odwalać. Będą się starali wywalić Ziemkiewicza z jego Salonikiem, bo psuje im przekaz. Dochodzę do wniosku, że kształt TVP był ustawiony pod Kaczora, żeby przypadkiem nie obejrzał sobie jakiejś merytoryki.

Gdyby, gdyby powiadam, gdyby hipotetycznie PiS chciał wygrać jeszcze kiedyś jakieś wybory to musi uderzyć z pokorą do jakiegoś elektoratu:

I mamy tu elektorów zniechęconych, oczekujących że PiS będzie realizował swój program, a nie jakieś Fity For 55 i piątki dla zwierząt. PiS nie wydaje się zainteresowany tym elektoratem.

 

Mamy też pewną dość liczną grupę, której nic się nie podoba i głosuje ona a to na Palikota, a to na Kukiza, a to na Hołownię. A to na JKM. Kukiz a nawet JKM przecierali PiSowi drogę do władzy, i to wielokrotnie. Kaczyści zaś nie doceniają znaczenia tej grupy, opowiadając bajki o mitycznym centrum. Jak się ich dobrze podejdzie to mogą sporo pomóc. Przypominam, że Kukiz w 2015 roku miał odbierać elektorat Dudzie, a odebrał Komorowskiemu. I tu problemy są następujące: partia to nie jej elektorat, który może być przypadkowy.

Zapoznałem się z wynurzeniami wyborców 3D, i pierniczą oni o nowych standardach i tym podobnych. Pomysł okazał się zatem skuteczny, bo wsparli oni swymi chęciami Tuska.

Jest też grupa elektoratu, który by chciał uzdrowienia państwa, poprzez uzdrowienie mechanizmów.

CDN

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>