Gowin: Jestem gotów na współpracę z PiS. Prawica musi się zjednoczyć

 |  Written by Ursa Minor  |  0

"Rządy Tuska oznaczają stagnację. Obóz zmian może powstać tylko po prawej stronie. Jeśli prawica chce odsunąć Tuska od władzy i nie dopuścić do koalicji z SLD, musi się zjednoczyć. Jestem gotów na współpracę z Jarosławem Kaczyńskim" - deklaruje lider Polski Razem Jarosław Gowin. Gość Kontrwywiadu RMF FM twierdzi, że inicjatorem współpracy "może być tylko silniejszy, czyli PiS" i że o kształcie ewentualnej współpracy "przesądzą wybory samorządowe". "Nie jestem w stanie uwierzyć w zamach smoleński", ale "gdybym chciał współpracować tylko z tymi, z którym się zgadzam, tworzyłbym partię jednoosobową" - dodaje.

Jarosław Gowin /Olga Wasilewska /RMF FM
Jarosław Gowin
/Olga Wasilewska /RMF FM

Posłuchaj Kontrwywiadu RMF FM

 

Konrad Piasecki: Zgliszcza po Polsce Razem, reprezentowane przez Jarosława Gowina - dzień dobry, witam.

Jarosław Gowin: Dzień dobry, panie redaktorze. Nie zgliszcza, bynajmniej.

Tak się panu wydaje w każdym razie.

Nie...

Taką ma pan nadzieję.

Jestem po serii konsultacji z naszymi działaczami, z naszymi liderami - tylko nieliczni myślą o wyjściu z polityki...

Np. Marek Migalski.

Ogromna większość chce dalej działać. Marek Migalski od początku zapowiadał, że jeżeli nie zostanie posłem do Parlamentu Europejskiego, to w ogóle wycofuje się z polityki.

Ale - rozumiem - łezki pan po nim specjalnie nie uroni.

Nie jest dobrze rozliczać się publicznie.

Pada pan w ramiona Jarosława Kaczyńskiego?

(...)

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-gowin-jestem-...
0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>