Groźnie wyglądający upadek Kamila podczas treningu!

 |  Written by Tomasz A S  |  4
W drugiej serii treningowej Kamil Stoch niestety zanotował upadek. Naszemu mistrzowi olimpijskiemu podcięło narty przy lądowaniu. Łukasz Kruczek i koledzy z kadry przeżyli chwile grozy, gdy na skoczni pojawiły się nosze. Na szczęście okazało się, że Stoch nie doznał poważnych obrażeń. Opuścił on obiekt o własnych siłach. - Wygląda na to, że wszystko OK - napisał na twitterze korespondent Eurosport.Onet.pl z Soczi, Tomasz Kalemba. Dziennikarzy uspokajał po upadku Stocha trener Łukasz Kruczek. Wciąż czekamy jednak na oficjalne informacje na temat stanu zdrowia Stocha.
5
5 (4)

4 Comments

Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Podczas wczorajszych biegów widzieliśmy jak zawodnicy podczas rozgrywania konkurencji wywracali się niebezpiecznie obijając się o bandę. Sprawozdawca określił tor biegowy jako "kartoflisko". To sprawiło także że Polak Staręga miał wywrotkę na zakręcie trasy w dół. W momencie upadku był na dobrym 7-mym miejscu i stracił szansę na zajęcie lepszego miejsca. Marit Bjergen też to spotkało, była szósta. Dwóch czołowych zawodników rosyjskich straciło szansę na pozycje medalowe. Najwięcej upadków spotkało średnich i najsłabszych zawodników
Kwa­li­fi­ka­cje hal­fpi­pe'u zo­sta­ły po­prze­dzo­ne wiel­kim za­mie­sza­niem - or­ga­ni­za­to­rzy naj­pierw je od­wo­ła­li, by nie­dłu­go póź­niej zde­cy­do­wać o... przy­wró­ce­niu kwa­li­fi­ka­cji. Po­cząt­ko­wo po­in­for­mo­wa­no, że od razu od­bę­dą się pół­fi­na­ły. Z po­wo­du zbyt wy­so­kich tem­pe­ra­tur or­ga­ni­za­to­rzy mieli kło­po­ty z przy­go­to­wa­niem śnież­nych ry­nien. Za­wod­ni­cy już wcze­śniej na­rze­ka­li na te wa­run­ki.
W finale ostatni startował White, który musiał postawić wszystko na jedną kartę. Jego przejazd nie był jednak perfekcyjny. Otrzymał 90,25 pkt, co wystarczyło do zajęcia czwartego miejsca.
Warunki rywalizacji nie były łatwe. Z powodu wysokiej temperatury zawodnicy skakali na miękkim, grząskim śniegu. White już wcześniej nie ukrywał swojego zdegustowania przygotowaniem rynny.
- W tym stanie pipe nie nadaje się do jazdy. Co my w tej rynnie pokażemy widzom, same upadki? Chcą nas po prostu ośmieszyć. W tych warunkach nie wiem, czy komuś uda się zaprezentować w pełni program, jaki przygotował na igrzyska - mówił dziennikarzom dwukrotny mistrz olimpijski.
Rynna została zaprojektowana w takim miejscu, że jednostronnie oświetlona słońcem była grząska z jednej strony.
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
gdy za organizację ważnej imprezy biorą się laicy i ignoranci zainteresowani wyłącznie propagandą wielkomocarstwową.
Jak widać można organizować zimową olimpiadę w klimacie czarnomorskim, no bo przecież Kaukaz jest wysoki i daje wystarczająco dużo chłodu....... 
Co, ruskie nie dadzą rady?

Gdyby nie obawa o zdrowie zawodników, należałoby się cieszyć z tego blamażu.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Nie jest to śnieg z armatek tylko to wynik jakiejs tajemniczej rosyjskiej technologii.
Niestety, obiecujący młody skoczek rosyjski Maksimoczkin odwieziony został po dzisiejszym upadku do szpitala.
Czekamy na dokładniejsze badania łokcia Kamila, który śmiejąc się mówił w wywiadzie,  że myślał początkowo, że stracił zęby. Zobaczymy, czy jego dobre samopoczucie nie jest wynikiem szoku po upadku. Uważam, ze względu na bezpieczeństwo przynajmniej Stoch powinien być wycofany z następnych konkursów, bo obiekty nie są właściwie przygotowane.
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Dzisiaj na treningu Kamil Stoch oddał najdłuższy skok 136 metrów!
Czyli jest z jego zdrowiem i formą  po wczorajszym upadku wszystko w porządku.
Jutro, w piątek 14 lutego:
       oficjalny trening mężczyzn na dużej skoczni (nietransmitowany) o godz. 16:30
        kwalifikacje do sobotniego konkursu transmitowane w TVP1 o godz 18:30
Pojutrze w sobotę, seria próbna 17:30
       Konkurs na dużej skoczni TVP1 18:30
W poniedziałek 17 lutego
       Konkurs drużynowy na dużej skoczni TVP1  o godz. 18:15
 

Więcej notek tego samego Autora:

=>>