Harrison Bergeron

 |  Written by krzysztofjaw  |  0

Już kiedyś nawet dwukrotnie proponowałem obejrzenie filmu pt.: "Harrison Bergeron" powstały na kanwie krótkiego opowiadania Kurta Vonneguta.

 

Film na YouTube pojawia się i znika. Teraz jest i ponownie zachęcam do jego obejrzenia a nawet skopiowania go sobie do własnego filmowego pliku na dysku twardym.

 

Film jest dość dużym rozszerzeniem opowiadania, ale zachowuje jego przenikliwy sens, który ma pokazać do czego dążą światowi piewcy Jednego Rządu Światowego, oczywiście rządu "niezbędnego" i potrzebnego ludzkości. Taki rząd chcą nam stworzyć Ci "mędrcy" posługując się jak zwykle naszym dobrem jako powodem do jego powstania.

 

Warto tedy zastanowić się nad naszym losem, gdyby faktycznie doszło do powstania takiego rządu. Bowiem ów musiałby nami zarządzać a najlepiej zarządzać ludźmi bezmyślnymi i przeciętnymi, którzy będą daleko od indywidualizmu i normalnego odruchu obronnego. Ta przeciętność to sprowadzanie ludzi "w dół" tak, aby byli zadowoleni ze swojej bezmyślności i przeciętności.

 

W filmie pokazano bohaterów z roku 2053, którzy mają odpowiednie zewnętrzne czujniki skroniowe gwarantujące zachowanie tej przeciętności oraz brak jakichkolwiek indywidualnych cech kształtujących do tej pory jednostkę ludzką.  Widząc te czujki skroniowe nieodparcie przychodzi mi (niemal automatycznie) promowane obecnie tzw. chipowanie ludzi mikrochipami RFID.

 

Mikrochip RFID (system identyfikacji radiowej) jest rozmiaru ziarenka ryżu i kosztuje około 300 dolarów. Wszczepiany jest zazwyczaj w miejsce znajdujące się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Taki chip zawiera wszystkie o nas informacje, zastępuje karty kredytowe, pozwala korzystać z leczenia w ramach ubezpieczenia, identyfikuje miejsca które odwiedzamy i wiele innych. Nietrudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby taki chip stał się powszechny i nagle przestałby funkcjonować z rożnych przyczyn... A zresztą jego możliwości są nieograniczone i dziwię się, że niektórzy ludzie decydują się na te chipy a ma już je kilkadziesiąt tysięcy na całym świecie.

 

Musimy jako ludzie przeciwstawić się pomysłom stworzenia Jednego Rządu Światowego, chipowaniu ludzi i wszystkich tych globalistycznych pomysłów mających na celu stworzenie zhomogenizowanego społeczeństwa o jednym i niskim poziomie myślenia. Musimy to robić nieustannie jeżeli nie chcemy żyć w świecie pokazanym na filmie.


https://www.youtube.com/watch?v=xs_oVaCG-zk

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>