Lepperówa i Dama

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Siemka kaczofoby!

Nie uzyskałem jakiejś sensownej odpowiedzi na kwestię poniższą:

Ustalmy podstawowe fakty: europejska elita Donald Tusk nie dał piniendzy niepełnosprawnym, o czym wiemy stąd, że nie dostają. Czy zatem winni oni oczekiwać piniondza od straszliwego Kaczafiego, który nie jest europejską elitą? Lepperówa powinna jechać protestować do Brukseli, gdzie jest Tusk, który jej nie dał. Przecież żyliśmy w złotych czasach, jak oświadczył Bronek. I nie było na niepełnosprawnych? Rostowski nie miał?

Teraz nie ma złotych czasów a są mroczne czasy Imperium i oczekiwanie piniendza jest niepoważne. Nawet jeśli kaczyści coś tam obiecywali to jak można brać piniondze od rezimu gwałcącego konstytucję i duszna atmosferę? Przecież jest gorzej niż za okupacji. Przecież ma być jak było. Kaczor to Hitler, Stalin, Pol-Pot w jednym. I od takiego brać kasę?

Tu się kłania dialektyka delegimatyzacyjna: obecny reżim jest reżimem pisoskim więc trzeba fikać, bezpośrednio stosować konstytucję, protestować, knuć, itp. Ale piniondze można brać?

Nie kumacie, że to się nie dodaje (jak mawia Max Kolonko)? Straszliwy reżim z jednej a kasa dla niepełnosprawnych? Zarzut z kasy by był właściwy, gdybyśmy roztrząsali stopień dobrotliwości Kaczora, że tam pińcset plusa dał a tu nie dał. Ale jeśli Kaczor potwór to co to jest za zarzut? Elektorat się tu dobrze orientuje w sytuacji. Zarzuty muszą mieć jakiś wspólny mianownik.

Z drugiej strony rozwydrzyliście pisiora. Wasz schemat działania był tu podobny jak w przypadku lekarzy-rezydentów o których już nikt nie pamięta. Organizujecie jakiś protest społeczny, na rzecz grupy społecznej. Animuje go grupka kaczofobów i kaczyzm tylko czeka, aż to pęknie. Np. zacznie nawoływać do niewybierania pisowców do samorządów. Itp. Tak jak ostatnia lepperówa. Portret psychologiczny protestu jest łatwy do zidentyfikowania" zanadto to wszytko śmiałe i koderskość wychodzi od razu dzięki pyskówkom. No i się zawiesiło. Teraz zostaje tylko reset. Widać, że nie chodzi o żadne kwestie społeczne tylko o obalenie kaczyzmu, który ma legitymację demokratyczną. Słabe ot jest i zwiększa szanse PiS na 2 kadencję.

II

Sprawa Damy z Łasiczką pokazuje typowe zamiłowanie podległościowców (czyli was) do wałka. Możemy się tylko domyślać alternatywnego i upragnionego scenariusza: od owej Fundacji Czartoryskich kolekcje kupuje zagraniczny kontrahent za grosze. Oczywiście obiecuje rozwój, to tam to siamto jak zawsze. Z 83 000 częściowo nieskatalogowanych zabytków cześć tam rozkradną, część sprzedadzą i już będą na plusie. Łasiczka dostanie pozwolenie na czasowy wywóz i już z niego nie wróci. Stosowny minister oświadczy, że smutno mu ale nic nie może zrobić.

Nie oszukujmy się takie są wasze oczekiwania.

Tymczasem pisiory kupiły kolekcję za bezcen. Wzbudza ten zakup zatem słuszne oburzenie, bo wyprzedawać trzeba co się da a nie dokupować. No ten reżim musi upaść. Szczególnie, że owa Fundacja Czartoryskich straciła do tego zapał i się chciała pozbyć. I przy okazji nie udało się rozkraść i wywieźć. Balcerowicz z Lewandowskim nie posiadają się z oburzenia.

I tu też nie przedstawiacie kontrargumentów dobrych. Że coś tam w statucie nie pozwala, że to, że sio. A w grę wchodzi unikalny obraz wart miliardy. Coś się tam by wymyśliło, Balcerowicz z Lewandowskim są w te klocki dobrzy. Czy przejęcie fundacji przez kogoś innego, czy coś tam. Fundacja owa straciła ochotę do zajmowania się inkryminowanymi zabytkami i dlatego coś trzeba było z tym zrobić. PiS zrobił coś odwrotnego niż tamte: nie wyprzedał za grosze a kupił za grosze. I to powoduje furię. mamy tu 2 przyczynki do przyszłego tryumfu Kaczyńskiego we wyborach.
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>