Lwów w polskiej lidze!?

 |  Written by zuberegg  |  12

Mimo całkowitej pasywności naszych władz w stosunku do wydarzeń na Ukrainie, co chwila dostajemy szanse na realizację interesów naszego państwa. Co ciekawe wszystkie takie inicjatywy wychodzą od Ukrainy. Najpierw zaproponowano nam chęć zakupu broni-co tak wystraszyło nasze władze że nie potrafiły wydać jednego jasnego przekazu. Najpierw twierdziły iż nie było takiej prośby, następnie że pomożemy tamtejszej armii, ale po konflikcie...aż wczoraj minister Siemoniak powiedział że sprzedaż broni jest możliwa...Całkowita amatorszczyzna i brak wizji jeśli chodzi o tę sprawę. A przecież w naszym interesie jest przedłużenie tego konfliktu....

 
W ostatnich dniach otrzymaliśmy kolejną szansę na wykorzystanie tego konfliktu do realizacji naszych interesów. Klub Łewy Lwów zgłosił chęć startu w naszej lidze hokejowej...Niestety podobnie jak w podanym wyżej przykładzie nasze władze nie potrafią wydać szybkiej decyzji..
 
W związku z rozpadem ukraińskiej ekstraklasy Łewy Lwów chce wystartować w nowym sezonie w rozgrywkach polskiej ligi. Powiedział o tym trener Serhij Suprun, prowadzący ostatnio drużynę.
 
Pomysł dołączenia do polskiej ligi zrodził się przed kilkoma dniami. Widząc, co się dzieje z rozgrywkami na Ukrainie wymyśliliśmy taką możliwość - mówi Suprun. Biorąc pod uwagę polityczną sytuację Polska byłaby bardzo ciekawą opcją przekonuje Suprun i dodaje, że władze klubu z Lwowa już podjęły odpowiednie kroki, by ten pomysł zrealizować. Skontaktowaliśmy się z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie, który poprosił nas o złożenie oficjalnego wniosku o przyjęcie do ligi. 
 
Zespół Łewy Lwów w ostatnim sezonie zasadniczym ukraińskiej ekstraklasy zajął czwarte miejsce na pięć startujących drużyn. W półfinale fazy play-off podopieczni Serhija Supruna przegrali z Kompańjonem-Naftohaz Kijów. 9-IX-2014 hokej net.
 
Polski Związek Hokeja na Lodzie informuje, że do biura Związku wpłynęła oferta gry klubu hokejowego ze Lwowa w polskiej lidze. Do końca tygodnia, po konsultacjach Prezesa PZHL Dawida Chwałki, Dyrektora Sportowego PZHL Tomasza Rutkowskiego i trenera reprezentacji Jacka Płachty, do Lwowa zostanie wysłane pismo zawierające pytania dot. wielu kluczowych kwestii, które nie zostały ujęte w propozycji klubu ze Lwowa. Wiążące decyzje w tej sprawie zapadną po 21 września, gdy delegacja PZHL wróci z Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, na którym skonsultuje temat lwowskiego klubu z Federacją Hokeja Ukrainy. Oczywiście ewentualna gra lwowian w polskich rozgrywkach zostanie poprzedzona konsultacjami z polskimi klubami. 10-IX-2014 pzhl.org.pl
 
To idealna szansa na powtórne zaszczepienie polskości we Lwowie. Jest tam już reaktywowana przez Polonię Pogoń Lwów. Gra w naszej lidze Łewy to byłby kolejny krok naprzód.   Ministerstwo Sportu winno się włączyć w ten projekt i doprowadzić do jego realizacji, włącznie z pomocą finansową. Liczę że tej szansy nie zmarnujemy i jeszcze w tym roku pojadę na mecz ligowy Cracovii do Lwowa.

Img.: http://pl.freepik.com
5
5 (2)

12 Comments

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Swoją droga ciekawe ile polskich klubów sportowych gra już w lidze niemieckiej.
Sprzedaż broni to inne zagadnienie.

Ja byłbym za tym, aby ta wymiana szła w obu kierunkach. Byłoby to dla Ukraińców bardziej wiarygodne i znośne i nie kłuło w oczy wszelkich etno-nacjonalistów. Taktowne działanie jest zawsze bardziej opłacalne, niż pośpieszna improwizacja z założeniem, że z ukrainy "trzeba ratować co się tylko da, bo dla Ukrainy już nie ma szansy". Ukrainę albo weźmiemy w całości, albo nie weźmiemy jej wcale. Nie łudźmy się, że Rosjanie pozwolą nam ustanowić granicę na Zbruczu.
Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
Ja byłbym za tym, aby ta wymiana szła w obu kierunkach. Byłoby to dla Ukraińców bardziej wiarygodne i znośne i nie kłuło w oczy wszelkich etno-nacjonalistów.

Przecież to sami Ukraińcy wyszli z ta propozycją, nie widzę tu zagrozenia ze strony nacjonalistów.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Gorzej, że związki sportowe są przeżarte ubekami. Nie zapomne jak kiedyś służbowo miałem do czynienia z Prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Po latach zobaczyłem go gdy jako były szef SB w Lubinie zeznawał na procesie Gilowskiej.
Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
W sporcie działacze zostali odziedziczeni po komunie. zmieni sie to dopiero gdy zaczną wymierać...
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Na to bym nie liczył. SB-ecy mają liczne potomstwo, szwagrów, zięciów i kuzynów. Wystarczy porozmawiać z kimś ważniejszym z PZPN, a włosy stają na głowie...  Kluby w Polsce są dziedziczone przez te same i nieusuwalne mafie "działaczy PZPN-u" (czytaj rodzin SB-eckich).
Smutno pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Dlatego też nasza piłka wygląda jak wygląda. Już dawno temu ś.p. trener Górski powiedział "Trzeba to wszystko zaorać i zacząć od nowa. Inaczej nic się nie zmieni". No i się nie zmieniło.
Obrazek użytkownika zuberegg

zuberegg
Liczyłem że Boniek będzie w stanie coś zmienić... Niestety w niektórych sprawach jest gorzej niż za Laty. Np. obecnie niektóre kluby nie płacą piłkarzom i dostaja licencję na grę bez żadnych problemów. Nawet były piłkarz Górnika o ile pamiętam napisał pismo do zwiazky by nei dawać mu licencji (bez uregulowania długów wobec piłkarzy), ponieważ on nigdy pieniędzy nie odzyska. Nic nie pomogło. Boniek za spokojna kadencję dogadał się z wojewódzkimi działaczami i nic nie zmienia....
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Nie wierzę Bońkowi po nominacji Nawałki i pierwszych meczach kontrolnych. Nawałka tak ordynarnie promował piłkarzy Górnika aby ich szybko sprzedać, że mi się nóż w kieszeni otwierał.
Nawet sprzedaż się udała: niejaki Mączyński poszedł do Chin za 2 mln, a niejaki Olkowski do Niemiec. Dlatego meczów nie oglądam i w żadne sukcesy nie wierzę bo ich nie będzie.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Niestety, ale Nawałka, mimo tego że urodzony w Krakowie, jest i będzie działaczem "frakcji górniczej" (tak jak i Fornalik) i tyle.
Również obawiam się, że żadnych sukcesów nie będzie... tylko rozczarowania.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polki oraz trener kadry olimpijskiej, która w 1992 roku wywalczyła srebrny medal w Barcelonie, w maju zadeklarował gotowość dobrowolnego poddania się odpowiedzialność karnej. W piątek, 12 września, przyznał się do zarzutów i wyraził skruchę - poinformował serwis pilkarskamafia.blogspot.com.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>