"Niewinne"

 |  Written by katarzyna.tarnawska  |  2
Dramat (filmowy) francusko-polski z 2016 roku. "Film jest oparty na faktach."
A to mój opis:
W żeńskim klasztorze, w Polsce, gdzie zostaje wezwana francuska lekarka z Czerwonego Krzyża, w grudniu 1945 roku rodzi się kilkoro dzieci jako "owoc" gwałtów żołnierzy sowieckich. A przełożona klasztoru "produkuje aniołki". Jest także "pozytywna postać" - żydowski lekarz - Francuz, który pomaga przy skomplikowanym porodzie w klasztorze, ratując życie matki i dziecka.
Film - paszkwil, do oprotestowania przez RDI - wczoraj (27 lutego, godz. 22:00) pokazany w duńskim programie telewizyjnym DR K - czyli programie prezentującym treści "kulturalne".
Swoją drogą - kto z Polski "współpracowal" przy tym "dziele"?
Właśnie znalazłam:

Reżyseria: Anne Fontaine

Występują: Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza, Vincent Macaigne, Joanna Kulig [...]

Film jest dostępny w internecie.

5
5 (1)

2 Comments

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
był pokazywany w Polsce - od 11 marca 2016. Oraz że polskie zakonnice (domyślam się, że Benedyktynki) wydały oświadczenie w sprawie "manipulacji" zaistniałych w filmie - o czym "uprzejmie" informowal Onet
http://film.onet.pl/wiadomosci/polskie-zakonnice-wydaly-oficjalne-oswiad...
Na marginesie - gwałt sowieckich żołnierzy na zakonnicach dotyczył ss. Elżbietanek na Śląsku, lecz Moskale zamordowali te zakonnice.
Tak więc film to nie manipulacja tylko humbug, podobie jak wiele innych - na temat Kościoła, na temat Polski - robionych nie tylko na Zachodzie.
"...Za pieniądze - ludzie podli".
Pozdro!

Więcej notek tego samego Autora:

=>>