O Jacku to Żakowskim piosenka

 |  Written by Animela  |  0

Jacek Żakowski popełnił był dziś artykuł, po którym w normalnym państwie byłby zawodowo skończony. Znany i lubiany (za niezwykle poprawną dykcję) pan Jacek wydał z siebie okrzyk tryumfalny: oto PiS już się stacza sondażowo! Cóz bowiem z tego, że w ostatnim badaniu na partię tę chciałoby glosować aż 34% wyborców? Proszę zauważyć, pisze pan Jacek, że to jest przecież SPADEK w stosunku do wyborów z 2015 r., i to aż o 3%! A przecież, ciągnie pan Jacek, uniesiony wosoka nad ziemią przez swego cudacznego Pegaza, wystarczy sobie przypomnieć, jak to było w roku 2005 i dokładnie rok później: wtedy PiS zyskało poparcie, i to aż do 57%! ...

Przyznaję szczerze, że gdy przeczytałam o tych 57 procentach, to nabrałam podejrzeń natury rudymentalnej, że tak powiem, a mianowicie: o jakie procenty chodzi? ... Fakt - po pierwszym roku swych rządów PiS poprawiło swój wynik wyborczy, ale skąd panu Jackowi się wzięło te 57%? ... Ja bowiem pamiętam nieco inne liczby, znacznie mniejsze ...

No, ale te rozmyślania były rano, kiedy nie miałam dostępu do komputera, a wieczorem ukazało się kolejne badanie sondażowe, które PiS daje 38%. Mamy więc ewidentny wzrost w stosunku do sytuacji sprzed roku:)

No i cała radość redaktora Żakowskiego, cały entuzjam, to dumne przeświadczenie, że jest prorokiem klęski wrażego PiS i JarKacza przede wszystkim - to wszystko poszło się czochrać o dowolną sondażownię.

A ja tylko przypominam - nieśmiało, ale ze sporą dozą rozbawienia - że u NICH Jacek Żakowski uchodzi za "subtelnego intelektualistę" :)

http://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-pis-maly-spadek-duza-porazka-rosnace-...


ilustracja z:http://studioopinii.pl/wp-content/uploads/2011/11/Jacek-%C5%BBakowski.jpg
Hun

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>