PiS przeciwko prawniczym legionom

 |  Written by Andy51  |  0
Sędziowie w Polsce czyli ok. 10 tys. sędziów, przypomina rzymski legion na którego czele stoją sędziowie SN, KRS, TK( kiedyś z Rzeplińskim na czele), obecnie TK został stracony. Wierchuszka sędziów z takimi wodzami na czele jak Rzepliński, Safjan, Zoll , dalej pan sędzia Zawistowski  z KRS i jego(twarz), sędzia Żurek i kobieta wódz  Gersdorf z SN. Ci legaci używając terminologii z armii rzymskiej mają jeden cel zniszczyć państwo polskie rządzone przez PiS i wrócić do tego „ żeby było tak jak kiedyś”.
Jeżeli popatrzymy na statystykę, to Polska ma po Niemczech najwięcej sędziów w Europie, jeżeli przyjrzymy się nakładom na sądy , to nakłady na sądy pod względem ich  wielkości są również na drugim miejscu w Europie.
Czym charakteryzują się polskie sądy ? przede wszystkim brakiem zaufania w społeczeństwie (ca.28%) , wkraczanie w politykę, niemożliwym do zaakceptowania przeciąganiem spraw,  nawet( do 15 lat i dłużej). Należy dodać, że tylko około 60% sędziów orzeka, a reszta zajmuje się swoimi sprawami.
Rzeczą charakterystyczną jest to, że sędziowie nie przeszli żadnej lustracji a ci sędziowie, którzy orzekali w stanie wojennym a nawet za czasów stalinowskich zadomowili się na dobre w III RP. PiS po wygraniu wyborów zaczął porządkować poszczególne działy , zaczęło się od TK, tu sprawa wydaje się zakończona, ale prawnicza wierchuszka znalazła nową męczennicę panią I prezes SN Gersdorf, która powiedziała że za 10 tys. zł można żyć tylko na prowincji.
50 posłów  z PiS wystąpiło do TK o sprawdzenie czy pani Gersdorf została wybrana zgodnie z procedurami. Zostało to potraktowane jako atak na niezależność sędziowską a posłowie przecież maja do tego prawo.
Należy podkreślić, że głównymi zadymiarzami  jest wierchuszka sędziów , a znaczna część sędziów robi to co do niej należy , czyli orzeka.
Wrogiem nr 1wierchuszki sędziów jest rząd PiS, która wszystko robi , żeby temu rządowi rzucać kłody pod nogi, a PiS  musi walczyć z tymi legatami z legionów prawniczych.
 
http://wpolityce.pl/polityka/329938-to-nie-kongres-sedziow-ale-cyrk-i-gwiezdne-wojny-kasty-prezes-iustitii-niech-moc-bedzie-z-wami
http://wpolityce.pl/polityka/329924-kasta-nie-spuszcza-z-tonu-i-ostro-atakuje-gersdorf-atakuje-sie-sady-wladze-sadownicze-i-mnie-personalnie-zniszcza-wszystko-co-zbudowalismy-po-zaborach
http://wpolityce.pl/media/330147-prezes-sn-malgorzata-gersdorf-i-fakt-prasowy-czyli-co-ma-tytul-do-tresci-a-strach-do-pis
 
 

ilustracja z:https://d1mx3nrmmy2zfe.cloudfront.net/768x460/58b952aa3fbda.png
Hun
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>