Podległościowość

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Rozważania z okazji Konstytucji 3 Maja

Arenę polityczna w Polsce dzieli się na obóz niepodległościowy i obóz podległościowy, zwany przez red Michalkiewicza słusznie obozem zdrady i zaprzaństwa. Obóz niepodległościowy dzieli się tradycyjnie na prawicę, lewicę i centrum a podległościowy nie, bo wartości prawicowe wykluczają uczestnictwo w tym obozie. I nie ma tam prawicy sama lewica jest. Łżeliberały. Dodatkowo możemy wyróżnić właściwe centrum, sytuujące się między obydwoma obozami. Podział ten jest skomplikowany i niezrozumienie go powoduje brak pojmowania sensu wydarzeń politycznych.

Sytuacją komplikuje też tzw. współczynnik dezorientacji: ponieważ podstawowy podział nie jest formułowany jasno liczne grono ludzi tego nie ogarnia i błądzi we mgle. Zwróćcie tu uwagę na określoną hierarchię: najważniejszy jest podział niepodległościowcy-podległościowcy a inne kwestie są w tej hierarchii niżej.

W obozie niepodległościowym na lewicy znajduje się PiS z Ziobrem, centrum to Gowin. Prawica to nieliczni narodowcy, Marek Jurek, Stanisław Michalkiewicz itp.

W obozie podległościowym mamy PO z Nowoczesną, różne ugrupowania pozaparlamentarne jak Razem,  KOD, UBywatele.  SLD. Z kolei PSL znajduje się w centrum obozu podległościowego ale może się przesunąć do centrum ogólnego.

II "Jeśli dwóch mówi to samo to to nie znaczy to samo"
Weźmy prywatyzację i reprywatyzację. terminy te w ustach takich przedstawicieli liberalizmu niepodległościowego jak Robert Gwiazdowski i Stanisław Michalkiewicz znaczą zupełnie co innego niż w u takiego Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego. U naszych - żeby oddać ludziom co im się należy a resztę też naszym. Tamci: żeby za bezcen oddać innym państwom. Doszły mnie słuchy, że Lewandowski wpadł na pomysł żeby za jakieś grosze oddać KGHM. 400 milionów dolarów. Kwestia do dyskusji. Ile samych dywidend żeśmy z tego dostali? Co się właściwie działo z LOTem?

III
Zauważcie odruchowy bluzg w związku z wykupem Damy z Łasiczką. Sam ten obraz ma katalogową wartości większą niż dali za 83 000 zabytków. A tu furia. Z drugiej strony pamiętacie, jak przepychali sprzedaż PKP Informatyka? Balcerowicz i ten drugi Lewandowski działają jak w 3 świecie: Państwa postkolonialne posprzedawały wszystko, co miały. A potem kryzys jak już nie ma co sprzedać. Ciekawe, czemu balcerowicze nie starały się wykupić kolei niemieckich czy telekomunikacji niemieckiej, tylko wszystko co nasze oddawały?

Macie tu objaśnione przyczyny degrengolady Stefana (Niesiołowskiego) czy tam Wołka itp. Widać nieszczęsny los Ujazdowskiego czy Zalewskiego.
My zaś teraz mamy kwestię taką: czy obóz niepodległościowy ma trzymać się razem i jak?

Powtarza się schemat z czasów Konstytucji 3 Maja: demokracja zagrożona i w jej obronie powstaje Targowica, która się czepia carycy Merkel i ogólnie zagranicy.

 

 
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>