Polecamy: "Przełęcz Ocalonych"

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  1
Niepoprawne Radio PL poleca film Mela Gibsona "Przełęcz Ocalonych"!

Tytuł filmu: Przełęcz Ocalonych
Reżyser: Mel Gibson
Produkcja: USA 2016 r.
Dystrybutor: Monolit Films
Gatunek: Dramat
Premiera kinowa: 04 listopada  

                                
Można zwyciężyć, nie zabijając.


Prawdziwa historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…Mel Gibson reżyser o filmie (fragment z presbooka)
Gdy Ameryka dołączyła do II wojny światowej, a młodzi ludzie zaczęli zgłaszać się do służby wojskowej, Desmond został postawiony przed nie lada dylematem – był gotów służyć, jak każdy inny chłopak z jego pokolenia, jednakże przemoc kłóciła się z jego moralnymi i religijnymi przekonaniami. Odmawiał nawet dotykania broni. Desmond przeszedł z tego powodu prawdziwe piekło, jednak nie ugiął się pod naporem prześladowców i wytrwał w swoich wartościach. Następnie trafił w sam środek wojennego piekła, uzbrojony wyłącznie we własną wiarę, by zostać ostatecznie uznanym za jednego z największych bohaterów wojennych wszech czasów. Desmond Doss był kimś szczególnym. Nie ma zbyt wielu osób, które potrafiłyby dokonać tego co on. Skromność, którą wykazał przy omawianiu swych wojennych czynów, świadczy jeszcze bardziej o jego wyjątkowym charakterze. Prawda jest taka, że Desmond odmawiał przez lata wszystkim chętnym do nakręcenia filmu na podstawie jego historii. Nalegał, że „prawdziwymi bohaterami” są ci, którzy zostali zakopani w ziemi. Uznałem, że w dzisiejszym kinie,
w którym najważniejsi są fikcyjni „superbohaterowie”, warto celebrować czyny prawdziwego bohatera.Obsada: Andrew Garfield (Desmond T. Doss), Teresa Palmer (Dorothy Schutte), Luke Bracey (Smitty), Sam Worthington (Glover), Hugo Weaving  (Tom Doss), Vince Vaughn (Howell), Rachel Griffiths (Bertha Doss).

 Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=OR-x5m9PN-A
5
5 (1)

1 Comments

Obrazek użytkownika Krzysztof Karnkowski

Krzysztof Karnkowski
Miałem okazję obejrzeć wczoraj film na pokazie medialnym i muszę napisać, że to jest naprawdę dobra rzecz. Na początku gdzieś między romansem, a dramatem obyczajowym, w drugiej części - realistycznym i krwawym filmem wojennym. W środku, przez chwilę, nawet czymś w rodzaju komedii o armii wojskowej dyscyplinie. Obie te części spaja żarliwa wiara głównego bohatera. Bardzo dobre kino, wzbogacone o wartościowy przekaz.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>