Praca dla wszystkich

 |  Written by DocEnt  |  5

Dobrych kilka lat temu w akcie desperacji umieściłem w jednej z gazet ogłoszenie.
Treść ogłoszenia była krutka "Szukam pracy lekkiej, za ciężkie pieniądze". Podałem numer telefonu i czekałem. Po kilku dniach odebrałem telefon z ofertą, potem następny i jeszcze kilka. Ogólnie oferty sprowadzały się do tego, że potrzebny był ktoś na czaty dla złodziei samochodów lub pomocnik w innej pokrewnej "działalności gospodarczej". Jedyna w miarę uczciwa propozycja to oferta pracy dla krupiera w kasynie w jednym z Katowickich hoteli. Jako, że krupierem zostać nie chciałem a "praca" na czatach też mnie nie interesowała zapadła decyzja o wyjeździe za granicę. Tak też się stało. Teraz po 8 latach w końcu (nie)Rząd pomyślał o wszystkich i pojawiła się okazja na powrót dla mnie ale i szansa na dobrą pracę dla każdego.
   Piszę tu o zmianie w prawie o zamówieniach publicznych i poprawce POsła Marcina Święcickiego przepchniętych w cieniu zasłony dymnej pt. Mariusz Trynkiewicz wychodzi na wolność. Można śmiało wysyłać do wszystkich instytucji rządowych i im POchodnych oferty "pracy" :

Szanowny Panie/i ...

Podejmę się wykonania każdego zlecenia publicznego do kwoty 30.000 euro. Posiadam wszystkie zbędne kwalifikacje. Gwarantuję sprawiedliwy podział kwoty zlecenia 50/50 oraz gwarantuję dyskrecję co potwierdzam faktem, że nie wyrażam zgody na ujawnienie moich danych osobowych oraz kwoty zlecenia.

Z POważaniem


 

4.6
4.6 (5)

5 Comments

Obrazek użytkownika Geolog1988

Geolog1988
Kiedyś złodzieje musieli posiadać jakieś umiejętności bez których nie byliby w stanie wykonywać swojej "pracy". Od siedmiu lat w Polsce złodzieje nie potrzebują umiejętności - wystarczy im jedynie okazja, którą rząd daje im niemalże codziennie...

Pozdrawiam!
Obrazek użytkownika Hun

Hun
"Kiedyś złodzieje musieli posiadać jakieś umiejętności bez których nie byliby w stanie"...

Z drugiej strony można postawic tezę, że od kilku lat mają większe, niż "jakieś" umiejętności... Desygnowali rząd i są "w pracy" od 7 lat... Dzień w dzień...angry

Pozdrawiam, Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika Geolog1988

Geolog1988
Nie tylko oni, ale ich wszystkie "szwagry" ;-) Jestem jednak zdania, że dzisiaj umiejętności się nie liczą, ponieważ dając takie "okazje", jakie daje PO, połączone z taką a nie inną działalnością wymiaru (nie)sprawiedliwości widzimy, że największy idiota, jeśli tylko jest "szwagrem" może się szybko i bezboleśnie załapać na łatwe pieniążki załatwiane przez ekipę rządzącą...

Pozdrawiam Serdecznie! ;-)
Obrazek użytkownika DocEnt

DocEnt
Zgadza się, ale mam wrażenieże ten pasztet, który teraz przepchneli to oznaka kapitulacji. Chcą jeszcze nakraść ile mogą, a i swoich poobdzielać publiczną kasą za wierność i brak mózgu. Dalej już nie będzie tak lekko.
Obrazek użytkownika Geolog1988

Geolog1988
Kapitulacji nie "ich", ale "naszej". Kapitulacji, bezsilności, bezradności i w najbliższym czasie jakiejkolwiek szansy na poprawę...

Nawet, jeśli ludzie z ekipy PO nie utrzymają władzy, to zostawią kraj w tak ciężkich zgliszczach i tak ogromnej zapaści intelektualnej, że potrzeba będzie wielu lat na "wyjście na prostą".

W mojej ocenie "ten pasztet" jest oznaką ostatecznego zwycięstwa systemu stworzonego przez PO i ludzi PO, którzy są niemalże nietykalni i w dalszym ciągu popierani przez znaczną część społeczeństwa.

Pozdrawiam Serdecznie!

Więcej notek tego samego Autora:

=>>