Quo vadis polska szkoło?

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

Dokąd zmierza polska szkoła? Jak nazwać to, co dzieje się z nią po 1989 roku? Czy w ciągu 27 lat istniał jakikolwiek sensowny sposób podniesienia poziomu nauczania i wychowania? - Rozmowa redakcyjna z prof. Andrzejem Waśko

Zajawki audycji 780 (niedzielnej)

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Lewactwo podnosi głowę
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Patrząc długofalowo, głównym przeciwnikiem prawicy – może nie za trzy, ale powiedzmy za siedem lat – nie będą dinozaury III RP od Schetyny, Petru czy Kijowskiego, lecz właśnie młoda lewica w typie Zandberga – elokwentna, nowoczesna, łącząca radykalny program socjalno-rozdawniczy z równie radykalną agendą obyczajową. I właśnie do starcia z tą „psycholewicą rozporkową” warto się zawczasu przygotować.

19:07 : alchymista (czyta MarkD)
      Za co nie rozlicze PiS
      Organizator: http://naszeblogi.pl/blog/4063

Po roku rządzenia pojawił się wśród dziennikarzy i weblogerów trend na rozliczanie PiS. Ja natomiast chcę powiedzieć o sprawie, za którą nie rozliczę PiS. Bo jeśli PiS tej sprawy nie rozwiąże, to rozliczy go tylko historia.

19:17 Blog: Lech 'Losek' Mucha
      Gorsi od mordercow nienarodzonych dzieci
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Do dziś próbowałem uciec od tematu aborcji uznając, że kolejny głos nie jest do niczego potrzebny. Do zmierzenia się z nim zmusiło mnie odrzucenie obywatelskiego projektu zaostrzenia prawa do przerywania ciąży przez Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim to, co zrobiła w tej sprawie totalna opozycja.

19:23 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 2, tom I, rozdz. II - Najazd
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Nicianie napadają na Rogi. Trwa bitwa na drągi, kamienie i siekiery. (obora lub obwora - szarfa w pasie, szatrowane - zapewne od czasownika szatrować, ścieranie łuski z ziarna, moczanka - potrawa z mięsa lub drobno posiekanej słoniny, mąki oraz wody, nie bożyć się - nie przysięgać na Boga, furażka - rosyjska czapka z szerokim, sztywnym otokiem, werszek - miara długości, 1/12 arszyna ok. o,7m, "Lewonicha" - "Lawonicha" - popularna białoruska piosenka ludowa, matuszki - przekleństwa, miateżniki - buntownicy, powstańcy, hosudarstwo - państwo, staryk - starzec, pastubiszcze (ros.) - pastwisko, baćki - ojcowie, posycieje - nasyci się, łopatki - strączki grochu, sało - słonina,sachar - cukier, dzietki - dzieci, sobaka - pies, rebiata -(ros.) - ludzie, ruskije (ros.) - ruscy, żarnął go w ramię - wyrżnął, poszybniem (ros.) - rzucać, przeszywać, niedzielka - tu: szkółka, odonek - stojak z drągów na siano, gołobla - dwa boczne dyszle połączone łukiem nad głową konia, rozsypywali się w kutasy - w grupki, pół sta - pół setki, pabju (ros.) - zabiję.

20:02 Rozmowa Redakcyjna: prof. Andrzej Waśko (rozm. mamakatarzyna, Tomasz "Geolog")
      Stan polskiego szkolanictwa
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Dokąd zmierza polska szkoła? Jak nazwać, to co dzieje się z nią po 1989 roku? Czy w ciągu 27 lat istniał jakikolwiek sensowny sposób podniesienia poziomu nauczania i wychowania? Zapraszamy!

20:57 Blog: Gadający Grzyb
      PiS i CETA - gra pozorów?
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

PiS traktuje transatlantyckie umowy handlowe jako kolejny element „pogłębiania sojuszy” i w tym kontekście zapewne partia rządząca poprze również TTIP. Ptaszki ćwierkają, że jest to cena za wzmocnienie „wschodniej flanki” NATO – jeżeli to prawda, to mam dalece posunięte wątpliwości, czy ubiliśmy dobry interes.

21:06 Felieton: Jozef Wieczorek
      Habilitacyjne trzymanie spadajacego poziomu akademickiego

Nikt inny niż habilitowani w naszym systemie nie może przecież nadać doktoratu, więc tylko oni za ten niski poziom odpowiadają i jasno dokumentują swój niski poziom intelektualny i moralny zarazem !

21:14 Felieton: Malgorzata Todd
      Alternatywa
      Źródło: http://mtodd.dpl

Przeciętnego młodego Araba nie stać na kupno jednej choćby żony. Ale może dostać pieniądze, za które pewnie nie jedną żonę kupić by mógł, tyle że są to pieniądze przeznaczone na podróż do Europy.

21:17 Spotkanie: Piotr Wronski, prow. Adam Kalita, nagranie J.Wieczorek
      Spowiedz zycia
      Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy

Były esbek, oficer wywiadu i kontrywywiadu spowiada sie ze swojego zycia, ale nie wszyscy wierzą, że jest to spowiedź doskonała.

22:56 Rozmowa: Krzysztof Skowronski
      O ukladzie politycznym w TVP
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCVWrvhpLs4BQ93wvkEnyIXg

Czy konkurs na prezesa TVP był upolityczniony? Czy telewizją publiczną rządzi "układ"? Gościem Tematu Dnia był Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Radia Wnet, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem odniósł się do zakończonego konkursu na prezesa telewizji publicznej, wygranego przez Jacka Kurskiego.

23:18 Niepoprawny Kurier Filmowy: Cezary "Dixi", Przemysław "Max" (rozm. Tomasz "Geolog")
      "Obywatel Kane" (1941)
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Dlaczego "Obywatel Kane" jest przełomowym w historii kina arcydziełem? Zapraszamy!

24:25 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Osamotniony Naczelny wódz - cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Po objęciu w lipcu 1943 roku funkcji Naczelnego Wodza gen. Kazimierz Sosnkowski nie dokonał żadnej czystki w sztabie Naczelnego Wodza w Londynie.

24:42 Przegląd Tygodnia: Witold Gadowski
      Caracale - test niepodleglosci
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O czarnych marszach, zmianach w rządzie, przetargu na Caracale, a także o wyborczym problemie USA oraz konkursie na prezesa TVP.

01:04 Geologicznie Niepoprawny WYWIAD: red. Tomasz Terlikowski (rozm. Tomasz "Geolog")
      Czarny protest
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Czarny protest - "obrona praw kobiet" czy "walka o prawo do mordowania nienarodzonych". Poruszająca, naprawdę mocna rozmowa! Zapraszamy!

01:40 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski

Jeszcze raz o pułapce w którą miało wpaść PiS, oraz o postawie PO w sprawie kontraktu na zakup carakali.

01:50 Felieton: prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl/

Proszę więc Państwa, nie dajmy się przez opozycję podzielić. Dla przeprowadzenia naszych reform, w tym objęcia ochroną życia dzieci poczętych potrzebujemy Państwa wsparcia i zaufania, bez tego naszego programu zreformowania Polski nie przeprowadzimy.

01:56 Felieton: prof. dr hab. Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl/

To co w sprawie aborcji dzieje się w Polsce vs na zachodzie Europy i w krajach anglosaskich

02:04 Wykład: Prezes IPN Jaroslaw Szarek
      77-rocznica powstania Polskiego Panstwa Podziemnego

II Rzeczpospolitą budowano m.in. na micie powstania styczniowego. Już wtedy istniał fenomen 'państwa tajemnego'. Ale dopiero w czasie II wojny stworzono coś, czego nie zrobił żaden inny naród w okupowanej Europi


0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>