Samodzierżawca Gdańska Adamowicz już dawno kazał „rżnąć” drzewa.

 |  Written by Andy51  |  0
Mainstream ogarnął amok. Przyczyną amoku jest ustawa o możliwości wycinania drzew na swojej działce a w szczególności twórca tej ustawy min ochrony środowiska Szyszko. Padają przykłady np. z Łeby, gdzie z prywatnej działki wycięto około 4 ha lasu, oskarżają za to min Szyszko, ale ponieważ był to obszar chroniony sprawą zajmie się prokurator.
Zgadzam się z ideą ustawy, gdyż właściciel działki ma prawo wyciąć  kilka drzew ale nie hektary, tak jak to było w przypadku Łeby. Stąd na najbliższym posiedzeniu sejmu ustawa będzie nowelizowana tak , żeby nie było takich przypadków jak w Łebie.
Ale tym obrońcom drzew kilka przykładów do sztambucha, które były wycinane w czasie obowiązywanie poprzedniej ustawy. Otóż  biznesmen Ryszard F. z Nowego Sącza  wyciął w Popradzkim Parku Krajobrazowym 5 ha lasu a sąd go uniewinnił było to w 2012 r. za czasów koalicji Po-PSL. Pan Sobiesiak wyciąg  0,5 ha lasu i to państwowego pod wyciąg narciarski również za rządów PO-PSL pod wyciąg narciarski , ale kolesie z PO załatwili , ze nie poniósł żadnej kary.
W W-wie pod rządami HGW w ciągu 6 lat wycięto 150 tys. drzew, ale ona jest z Po w związku z tym Polacy nic się nie stało.
Inny peowski kacyk samodzierżawca Gdańska pozwolił na wycięcie zabytkowych lip które były pod ochroną  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ale co tam wojewódzki konserwator. Miejski się zgodził i zabytkowe lipy poszły pod topór a działo się to w 2016 r. tak to działają służby podległe samodzierżawcy Gdańska Adamowiczowi.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wycinka-lip-z-Wielkiej-Alei-trafila-do-prokuratury-n108702.html
https://www.wprost.pl/kraj/10044855/Burmistrz-Leby-w-szoku-po-wycince-4-hektarow-lasu-To-dla-nas-jak-najazd-Hunow-Wyrzneli-wszystko-w-pien.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13792823,Biznesmen_uniewinniony_ws__wyciecia_5_ha_lasu_w_Popradzkim.html


ilustracja z:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wycinka-lip-z-Wielkiej-Alei-trafila-...
Hun
5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>