Szczekające psy należałoby jednak kopnąć...

 |  Written by Janusz40  |  0

Myślę, że każdy słuchając wczorajszego audytu - wystąpień ministrów podsumowujacych poprzedników - dowiedział sie czegoś nowego. Pomijam kwestię pewnego niesmaku pojawiajacego się przy oglądaniu  zachowania się osób, w stosunku do których były stawiane zarzuty, których oceniano. Trudno - wszyscy decydujacy się na społeczną służbę muszą się liczyć z tym, że społeczeństwo chce wiedzieć, że wszelkie działania niezgodne z prawem, ale także niezgodne z podstawową uczciwością - będą ujawnione i będą ocenione. 

          Wydawałoby się, że cały skład poprzednich rządów powinien spłonać od wstydu,  i tylko prosić o łagodny wymiar kary. Nic bardziej mylnego - ich obroną był atak, atak, że to żaden audyt, to nędzny kabaret, zarzuty bezpodstawne i nieobiektywne. Żądanie sformulowania wszystkiego na piśmie, to najłagodniejszy odzew. Oczywiście - niektórzy ministrowie odpowiedzieli, że na piśmie już jest powiadomiona prokuratura o podejrzeniu popełnienia przestepstwa. 

          Zastanawiam się, co musiałoby sie zdarzyć, by właściciele III RP poczuli się winni i przyznali, iż istotnie nie nadawali się do sprawowania rządów. Dochodzę do smutnej refleksji, że taka możliwość nie istnieje. Oni przez 8 lat całkowitej bezkarności znaleźli się w  innej rzeczywistości, całkowicie odmiennej od tej szarej, w której żyje 99 % Polaków. Ich nie obowiazuje powszechnie przyjęty kanon przyzwoitości, poszanowania ogólnie przyjetych obyczajów, nie obowiązują moralne zasady - to dobre dla pospólstwa; oni respektują inne kodeksy. Podejrzewam, ze kodeksy zbliżone do takich, które obowiazują w mafiach. Np. jeżeli prezes powiedzmy Orlenu otrzymuje 6 mln. zł. odprawy, a min. i premier od którego zależy wysokość kontraktu menedżerskiego (i wys. zawartej w nim odprawy) biorą zgodnie z kominówką najwyżej po 20 tys. miesięcznie - to każde dziecko w Polsce wie, że zarówno minister, jak i premier maja swoja "dolę" - powiedzmy - po 1/3 owej odprawy. Otóż, jeżeli jest taki mafijny kodeks, to nawet na łożu śmierci - żaden z tych trzech nie przyzna się do tego (zemsta mafii może sięgnąć nawet poza grób).

           Oczywiście - większość blogerów piszacych na polityczne tematy nie było zaskoczonych, takie postępowannie PO-PSL było od dawna zdiagnozowane, ale podane w tak zmasowanej dawce - budzi własciwie lęk. Obawę, że ta całkiem liczna grupa będąca przy władzy przez 8 lat obudowana dodatkowo ochroną prawników (bedacych integralną częścią układu), oraz innymi państwowymi urzędami, doskonale zajętymi przez ludzi związanych z III RP - mam tu na myśli TK, RPO, SN itp. - nigdy nie odda swojej władzy, swoich osiagnietych przywilejów, swojej kasy krótko mówiąc. Wszelkie demokratyczne procedury mogą tu nie wystarczyć; przy pomocy pieniędzy, przy pomocy "właściwych" mediów, przy pomocy zagrożonych w swoich interesach miedzynarodowych korporacji finansowych i gospodarczych - można się bronić na swoich szańcach przez następne dziesiątki lat.

          Skłaniam sie do myśli, że może jednak całkiem ostrzejszy kurs - coś w rodzaju uwspółcześninej Berezy Kartuskiej.

 

          Novum dla mnie była informacja, że zgłosił się do "polskiej" ambasady w Moskwie informator, mający jakies dowody na zamach nad Smoleńskiem. Został natychmiast przekazany specjalnym służbom rosyjskim. Hańba, hańba, hańba po wsze czasy. Nie żyje już tamten ambasador, ale żyje jego przełożony, z którym na pewno ambasador się konsultował, żyją chyba (w większości) ówcześni pracownicy ambasady - sprawe należałoby zbadać, a jeżeli sie potwierdzi, to ukarać najwyższymi wymiarami kary za zdradę główną...

          Także novum była informacja o inwigilowaniu blogerów na Salonie 24; moich kilkaset wpisów było przeważnie skierowanych przeciwko patologii rządu PO-PSL, a przede wszystkim przeciwko D. Tuskowi. Ponadto - swego czasu niejaka RR-K (blogerzy wiedzą, co to za osobliwa osobistość) - dała mi pierwsze miejsce wśród wrogów III RP, zatem byłem bez wątpienia na tej liście. Upoważniłem red. Janke do wystąpieniu w moim także imieniu do prokuratury - z podejrzeniem popelnienia przez  ABW przestępstwa.

           Min. Macierewicz ze zrozumiałych wzgledów nie mógl powiedzieć wszystkiego, a zaniedbania, które w największym stopniu decydują o sile bojowej armii, to leżący odłogiem przez 10 lat program śmigłowcowy i program WISŁA (obrony przeciwrakietowej). Także nie mówił o całkowitej atrofii MW, o miernym postępie w programie NAREW (plot). Także nie mówił o niewystarczająco silnym lotnictwie. Mamy ok 50 nowoczesnych samolotów (i jeszcze kilkanaście sprawnych poradzieckich), a np. Turcja i Izrael mają ich po ok 400 szt. Wiecej samolotów od nas ma także (upadająca) Grecja. 

         Ręce opadają, ale trzeba robić swoje, chociaż psy szczekają...

5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>