Tak wygląda walka informacyjna w praktyce! Żaryn ujawnia kulisy antypolskiej akcji dezinformacyjnej

 |  Written by Danz  |  0

Tekst, do którego odnosi się Żaryn, ukazał się 1 marca na portalu rosyjskim RuBaltic.ru, który prezentuje się jako portal analityczny poświęcony krajom poradzieckim, a zwłaszcza bałtyckim, i działa w Kaliningradzie.

Połączył Żołnierzy Wyklętych z... nazizmem

Artykuł w większości składa się z przedruku depeszy państwowej białoruskiej agencji BiełTA, również z 1 marca, który RuBaltic.ru opatrzył własnym komentarzem. Tekst dotyczy wypowiedzi białoruskiego deputowanego Andreja Sawinycha, szefa stałej komisji spraw międzynarodowych w Izbie Reprezentantów (niższej izbie parlamentu Białorusi), o marszu w Hajnówce ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tekst jest oparty na wypowiedzi parlamentarzysty z Białorusi, który skrytykował inicjatywę marszu w Hajnówce będącego częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

- napisał Żaryn na Twitterze.

Przy tej okazji Andrej Sawinych insynuuje, że w Polsce odradzają się ruchy neonazistowskie, czego dowodem ma być… wydana wraz z komentarzem historycznym książka "Mein Kampf", a także ustanowienie dnia pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Całość na portalu niezalezna.pl :https://niezalezna.pl/384330-tak-wyglada-walka-informacyjna-w-praktyce-z...

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>