Taki lajf. Wiersze siódmej dekady

 |  Written by Waldemar Żyszkiewicz  |  0
W poetyckiej serii Biblioteki Toposu pod koniec kwietnia roku 2016 ukazał się mój siódmy zbiór wierszy, zatytułowany Taki lajf. Tejk 7.0

Dwadzieścia jeden tekstów, raczej dłuższych niż krótkich, w tym trzy o zakroju poematowym: Noga świni czy skrzydełko ptaka, Dlaczego nie lubię Krakowa oraz Krakowiak napowietrzny. Ale objętość tomu mieści się z pewnością w dolnej strefie stanów średnich.

Książka jest podzielona na trzy części: Dźwięk zapomnianej harfy (6 wierszy), Ruskie pierogi na Krupniczej (4 teksty), Ostatni czarter mija Kasjopeę (11 wierszy). Tylko dwa teksty pochodzą z początku lat 80., pozostałe zostały napisane lub wykończone (jest taki jeden przypadek) w drugiej dekadzie bieżącego stulecia.
    
Po raz pierwszy chyba pozwoliłem sobie na bardziej osobisty ton, nie rezygnując wszakże z opowiadania o rzeczywistości przekraczającej doznania i doświadczenia ściśle jednostkowe, w przekonaniu, że moje prywatne emocje, uczucia, tęsknoty czy marzenia nikogo (poza mymi  Bliskimi) specjalnie nie interesują.

Tyle technikaliów, reszta pozostaje milczeniem. Lub lekturą : )
 
Postscriptum

Książka jest dystrybuowana wraz z będącym jeszcze przez miesiąc w sprzedaży najnowszym wydaniem czasopisma literackiego Topos numer 2 (147) 2016.  Sopocki dwumiesięcznik najłatwiej znaleźć w salonach Empiku oraz wybranych punktach sieci Kolporter.

Warszawska promocja odbędzie się w środę, 1 czerwca, o godzinie 18, w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta. O książce będzie mówić prof. Wojciech Ligęza, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a wiersze przeczyta Andrzej Ferenc. 
 
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>