TSUE w sprawie Turowa, opozycja zbiera owoce donosów na Polskę

 |  Written by zuberegg  |  0

"Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych" - czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału Rosario Silvę de Lapuertę.

Ta decyzję ogłoszono wczoraj. Że jest ona szkodliwa dla Polski to oczywiste. Jednak z drugiej strony patrząc nie jest to pierwsza tego typu decyzja TSUE w sprawie Polski. Spodziewam się kolejnych, opozycja z kraju swym taśmowym donoszeniem na własny kraj sprawiła iż takie decyzja w sprawie Polski stały się dla TSUE czymś oczywistym, naturalnym. 

Decyzja w sprawie Turowa jest skandaliczna także z tego powodu że parę kilometrów od Turowa, po stronie Czech i Niemiec bez przeszkód działają kopalnie węgla....

 Władze naszego kraju mają w tej sprawie do podjęcia dwie decyzje. Pierwsza- ignorowanie decyzji TSUE, przestańcie pozwalać na traktowanie Polski jako bantustan. Koniec z oświadczeniami, tłumaczeniami. Należy JASNO stwierdzić, podobnie jak Niemcy nie uznajemy prawa unijnego nad krajowym. Żadnych tłumaczeń, płaczów, odwołań. Tego żądam od władz mojego kraju.

Druga decyzja-lista donosicieli opozycyjnych którym zawdzięczamy tego typu decyzje TSUE. Donosicieli należy pokazywać z imienia i nazwiska.

Albo jesteśmy niepodlegli, samodzielni, możemy tyle co Berlin, albo zaczną nam wchodzić na głowę w każdej sprawie. 

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>