Upiorny pan Pieronek

 |  Written by Animela  |  6

Gościem Moniki Olejnik (bo na pewno nie widzów) był dziś biskup Pieronek, który mówił o nieszczęsnym samobójcy-samopodpalaczu spod Pałacu Kultury, który został przez ludzi niegodnych wciągnięty na sztandary bojowe. Pieronek asekuracyjnie stwierdził, że on by tego nie zrobił, ale czyn samobojcy pochwalił. I w tym momencie, muszę przyznać, wszystko mi opadło na podłogę …

Kościół katolicki stoi potępieniem samobójstwa. Odebranie sobie życia to jest kradzież tego, co dał sam Pan Bóg – jeden z najcięższych grzechów.

W nie tak dawnych czasach – moi rodzice byli już dorośli – samobójca był chowany bez obecności księdza, w niepoświęconej ziemi (nigdy – przenigy – na cmentarzu; praktycznie zawsze pod cmentarnym murem), w nieheblowanej trumnie. Samobójca był potępiony na wieki. Samobójca rzucał cień na całą swoją rodzinę – czasem nawet na pokolenia … bo wyparł się Boga.

A ksiądz Pieronek, który to wszystko wie znacznie lepiej ode mnie, chwali samobójcę, bo ten skrytykował PiS? …

Zgroza. Niedowierzanie. Szok. Biskup Pieronek powinien być NATYCHMIAST suspendowany, ale jakoś w to nie wierzę. Raczej sądzę, że papież Franciszek go awansuje ...
Ilustracja: https://twitter.com/Tysol

4.333335
4.3 (3)

6 Comments

Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska

katarzyna.tarnawska
I nie  próbuję oceniać praktyk rodem ze Średniowiecza - odośnie pochówku tych nieszczęśników. Wydaje się, że takie praktyki miały zniechęcać ewentualnych "kandydatów" - miały spełniać funkcję prewencyjną.
Natomiast wszelkie pochwały samobójców, zwłaszcza zaś z ust tych, którzy powinni prezentować tzw. wyższe zasady moralne - to już przestępstwo (pochwała Zła), a najłagodniej - zboczenie.
Z psychologicznego punktu widzenia mówi się m.in. o myślach i  tendencjach samobójczych, o aktach samobójczych oraz popisach samobójczych (to zwykle jest wołanie o "coś" - jakieś, różnie pojmowane, "dobro") .
Depresja stanowi jedną z przyczyn aktów samobójczych, nie mniej zazwyczaj - jest to suma kilku przyczyn. Niezwykłą podłością jest pochwła tego typu aktów - osoby w pewnym sensie "stygmatyzowane" znajdują jeszcze jeden argument przemawiający za tym czynem. Nie mam usprawiedliwienia dla żalosnego jezuity, zastanawiam się jednak nad Pierunkiem - może to już demencja starcza? Depresję - można leczyć, z demencją - sprawa jest benadziejna.
Obrazek użytkownika Dixi

Dixi
Pieronka poznałem kiedys osobiście i wydawało mi się, że to taki góral z jajami, co to i wypije i powie odważnie...
Cóż, starość niszczy nie tylko ciało....:(:(:(
--------------------------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Bardzo dobre zdjęcie.

Jak z nalepki na denaturat.

Czyli napoju sakralnego tego typu indywiduów.
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
...karą śmierci. Bo przecież planowali zabójstwo!
Człowiek, który popełnił samobójstwo napisał w ulotce wiele o konstytucji, jednakże nie zadał sobie trudu, by ja przeczytac ze zrozumieniem. Widocznie samobójstwo jest prostsze, niż piśmienność. W końcu nauka czytania trwa w szkole kilka lat...
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Pozwolę sobie wkleić komentarz RAZ-a:
 

Jeśli Piotr Szczęsny wiedział co robi nie miał prawa do katolickiego pogrzebu. Miał, bo był ofiarą choroby, depresji, ale w takim razie nie można z niego robić bohatera. Ot, kanon 22 dla księży, którzy bardziej nienawidzą PiS niż kochają Boga.

Nic więcej nie trzeba dodawać.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Torpeda Wulkaniczna

Torpeda Wulkaniczna
Pierdolonek, od którego bieglejszy w kwestii kanonu 22 jest dziennikarz już
się wyraził o przygotowujących Gujowi rezolucję ?
A może o głosujących "za"?

Przepraszam za wulgarność, ale ostatnio tzw. autorytety zjeżdżają w trybie przyspieszonym w gówno.

<p>"...upon all us a little rain must fall."</p>

Więcej notek tego samego Autora:

=>>