Wbrew kłamliwej propagandzie wrogów Polski

 |  Written by Niepoprawne Radio PL  |  0

Nie ma ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo Polski - Antoni Macierewicz o zatwierdzeniu ustawy o powołaniu WOT.

Zajawki audycji 793 (niedzielnej)

19:01 Blog: Gadajacy Grzyb
      Koniec z podatkiem od nedzy?
      Źródło: http://gf24.pl/

Czy w końcu ktoś odważy się podnieść kwestię celowości dalszego obowiązywania PIT – podatku nieefektywnego, drogiego w obsłudze, sprowadzającego się w przypadku „budżetówki” do przekładania pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej i który spokojnie dałoby się „rozparcelować” na podatki pośrednie? Czy też może dla władzy (każdej władzy!) ważniejsza jest jego niepisana funkcja – trzymanie pod kontrolą obywateli?

19:09 Blog: Aleksander Scios (czyta markD)
      Konserwatysci wszystkich krajow, laczcie sie!
      Organizator: https://bezdekretu.blogspot.com/

Ponieważ Rosjanie dość dawno dostrzegli, że (wywołane w dużej mierze przez ich agenturę) lewackie anomalie zostaną wkrótce skompromitowane i odrzucone przez „wolny świat”, skroili nową „teorię konwergencji”, pod inny typ odbiorcy. Znaleziono go w środowiskach „konserwatywnych” i „narodowych”, wśród polityków odwołujących się do chrześcijaństwa lub „tradycyjnych wartości”. Nazwy te celowo opatruję cudzysłowem, bo rzeczywiste postawy tych ludzi oraz ich stosunek do spadkobiercy Związku Sowieckiego, całkowicie przekreśla sens takich określeń.

19:36 Blog: Lech 'Losek' Mucha
      Dlugie lewackie jezory
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Przez media przetoczyła się w ostatnich dniach dyskusja dotycząca tego, czy państwo powinno finansować organizacje pozarządowe, nazywane z angielskiego "non governmental organizations" (NGO). Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pieniądze publiczne powinny być wydawane bardzo uważnie, tylko i wyłącznie na cele służące - bez najmniejszej wątpliwości - wspólnemu dobru, dobru Polski i Polaków.

19:43 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Wladysław)
      Nadberezyncy, od. 15, t.I, rozdz. XXI - Ucieczka, XXII - Wilki "zjedli", XXIII - Spotkanie, XXIV - Chciala pani piwo pic
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Kościk ucieka. W obozie Romek ogłasza, że Kościka wilki zjadły. Spotkanie z ojcem. A w Bobrujsku wojsko polskie. (Rohoże - rogoża, zwana też mantą wodną, roślina ogrubych liściach; Wierzchowina - zarośla, gąszcz; Przyszwy - buty, do których starych cholew dodano nowe przody i podeszwy; Obody - - obwody koła z jednego giętego drewna; Jelnik - las jodłowy lub świerkowy; Ależ ni ciśni - ale nie przyciskaj tak; Czuisz - słyszysz!; Kab ty prawaliwsia - Odczep się, odwal się!; Ni dziary, każu, hdzie nie treba, bo w zuby dam - Nie pchaj łapy, mówię, gdzie nie trzeba, bo dam ci w zęby!;Patakucha (ros.) -ladacznca, latawica;

20:20 Spotkanie: Stanislaw Michalkiewicz i Grzegorz Braun cz.1
      Europa bez granic
      Organizator: Sumienie Narodu TV, Centrum Edukacyjne Powiśle, Magna Polonia

Różne spojrzenia na UE, jednak wspólnie krytyczne. Także krytycznie o zaniechaniach polskich władz.

22:09 Felieton: Malgorzata Todd
      Troska o resortowe dzieci
      Źródło: http://mtodd.pl

Po zmianie władzy w 2015 zdawać by się mogło, że najłatwiej będzie z kulturą. Wystarczy zamknąć kurek z pieniędzmi dla teatrów i filmów szkalujących dobre imię Polski. Dopuszczenie nowych twórców było oczekiwane i na wyciągnięcie ręki. Nic jednak takiego przez ostatni rok się nie wydarzyło, a chyba powinno?

22:13 Blog: Gadajacy Grzyb
      Toksyczne organizacje pozarzadowe
      Źródło: http://warszawskagazeta.pl/

Po pierwsze, stworzyć centralny i powszechnie dostępny rejestr organizacji otrzymujących zagraniczne wsparcie – tak, by każdy obywatel mógł sobie sprawdzić dany podmiot bez żmudnego przekopywania się przez sprawozdania finansowe. Po drugie – ustanowić zasadę, że podmioty korzystające z zagranicznych funduszy będą brane pod uwagę jako ostatnie przy podziale publicznych środków.

22:24 Blog: Jozef Wieczorek
      Czy rektor UJ trafi na sciezke dyscyplinarna
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Niniejszym zgłaszam do rozpatrzenia przez rzecznika UJ bulwersującej wypowiedzi Rektora UJ prof. dr hab. med. Wiesława Nowaka na inaugurację nowego roku akademickiego „ Przyjmując na studia młodych ludzi w takiej ilości jak teraz, my ich oszukujemy. Jest to moim zdaniem wypowiedź dla uczelni szkodliwa i pokazująca zarazem nihilizm akademicki, bądź co bądź rektora już drugiej kadencji, a zatem odpowiedzialnego za oszukiwanie, o którym sam mówi.

22:32 Komentarz tygodnia: Witold Gadowski
      Dokladam rzadowi
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O manifestacji KOD, niepokojących deklaracjach PiS, programie Morawieckiego, problemach w MSZ, jedwabnym szlaku oraz komisji Amber Gold i encyklice Franciszka.

22:55 Historia: Godziemba (czyta Gadajacy Grzyb)
      Upolityczniony naukowiec - cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Po zakończeniu I wojny światowej Stanisław Kot porzucił działalność polityczną poświęcając się pracy naukowej.

23:07 Felieton: dr.Krzysztof Kawecki
      Sprobuj pomyslec
      Organizator: - Radio Maryja

Słowa Lucyfera "Non serviam" - nie będę słuzył, stały sie źródłem antychrześcijańskich ruchów społecznych takich jak tzw. Rewolucja Francuska z 1789 roku.

23:18 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: - Radio Maryja

Wiem, że mamy już dość tematu Trybunału Konstytucyjnego, który postępowaniem swojego, szczęśliwie kończącego już kadencję, prezesa osiągnął dramatycznie niską aprobatę społeczną tylko 40-stu procent. Jednak dzisiaj, na chwilę wrócę jeszcze do sprawy Trybunału, by przedstawić genezę, powody czy okoliczności powstania w ogóle tej instytucji, jaką jest trybunał konstytucyjny w Europie.

23:29 Felieton: Prof.Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: - Radio Maryja

Słowa Lucyfera "Non serviam" - nie będę słuzył, stały sie źródłem antychrześcijańskich ruchów społecznych takich jak tzw. Rewolucja Francuska z 1789 roku.

23:37 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: - Radio Maryja

Sprawa ważna dla armii. Uchwała Senatu o zatwierdzeniu ustawy o powołaniu WOT.

23:48 Audiobook: Zdzislaw Bronski "Uskok" (czyta Marcin Kwasny)
      Pamietnik - cz.5
      Organizator: http://pamiec.pl

Prezentujemy pierwszy audiobook przygotowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Powstał on w oparciu o naukową edycję pamiętników kapitana Zdzisława Brońskiego „Uskoka", które zostały przejęte przez Urząd Bezpieczeństwa po śmierci autora i zdobyciu jego kryjówki 21 maja 1949 r.


0
Brak głosów

Więcej notek tego samego Autora:

=>>