Smok Eustachy - blog

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Nie rozumiem jak Owsiak i grono jego akolitów może mieć pretensje o cokolwiek. Głosi bowiem hasło "Róbta co chceta". No i ludzie robią: TVP nie chce poruszać tematu WOŚpa to nie porusza. Matka Kurka chce tam opowiadać różne historie o Mrówce Całej i jej przepływach finansowych. O owym Melonie. Złotym Melonie. Pisiory chciały odciąć go od państwowego cyca to odcięły. A jak komuś się zachce strzelić go w japę to co? Róbta co chceta to znaczy róbta co chceta.

II

5
5 (3)
 |  Written by Smok Eustachy  |  9

Metodologicznie zacząć wypada dzisiejsze rozważania od przypomnienia wrażeń Romana Dmowskiego z wyprawy do Japonii: „Procesja mętnych frazesów wygłaszanych z wielką pewnością siebie' - tak ocenia on wywody Józefa Piłsudskiego, nagabywanego o sens swoich zabiegów o japońską pomoc w celu wywołania powstania. I czymś takim jesteśmy karmieni obecnie przez różne frakcje obecnej neosanacji czyli PiSu. Dalej: poczytajcie sobie np. na Superhistorii opis katastrofalnego zarządzania  lotnictwem przed wojną, a potem obecne próby racjonalizacji tego bałaganu.

4.333335
4.3 (3)
 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Wyobraźcie sobie Łozińskiego debatującego o tych mezonach z Miśkiem Kamińskim, Szczerbą, Gajewską, Pomaską, Nitrasem, Ryśkiem Petru. Zanim coś chlapnie na Fejsbuniu powinien sprawdzić, ilu członków PO ma podstawowe wykształcenie. Ponoć większość. Nie jest to obiektywny zarzut, że są tępi obiektywnie, tylko subiektywny zarzut to jest. Że nie pasuje Platforma do obrazów kreowanych przez obecnego lidera KOD. Ale palnął ni w pięć, ni w dziewięć. Przecież tam u nich nikt nie ma pojęcia o barionie. Ten koleś z czapeczką z Caracala? Konrad M. mu jest? Kijowski? Szeinfeld?

5
5 (4)
 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Obecna ordynacja proporcjonalna z progiem jest niezgodna z konstytucją, dać może bowiem nieproporcjonalne wyniki. Można mieć 6% głosów aby teoretycznie dostać 100% mandatów. Jest to wynik nieproporcjonalny zupełnie. Jak tzw. prawica się rozproszyła i po części nie weszła w 2001 roku to były śmichy-chichy, że się nieznają, że nie umią, nie nadają się. A jak teraz lewica nie weszła to jest płacz. Proporcjonalizm polega na zachowaniu proporcji oddanych głosów od uzyskanych mandatów. A tego ni ma. Ale klepnęli tą ordynację no i jest. Niech cierpią.

5
5 (4)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Pan Prezydent podpisał owe ustawy o sądownictwie i się uspokoiło trochę. Tak trochę przypuszczałem, że się na tym skończy i nie chciało mi się komentować na bieżąco. Nie jestem tzw. publicystą i nie muszę się wygłupiać. Te ustawy coś tam zmieniają ale teraz nie wiadomo co. Ja tam byłem za powszechnym wyborem owej Krajowej rady Sądownictwa przez ogół sędziów. Ale niech mają. Teraz będziem obserwować, jak idzie wcielanie tej zmiany prawnej w życie.

5
5 (2)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Zorientowałem się ostatnio, że co chwilę muszę tłumaczyć, dlaczego druga trylogia, która jest pierwszą to są bardzo złe filmy. Dlatego przeprowadzam syntezę, żeby było już na zaś:

Osobnikom nie przywiązującym żadnej wagi do sensu, logiki i innych walorów zalecam recepcje tego:

https://youtu.be/ZPUPaxgIo98

 

0
Brak głosów
 |  Written by Smok Eustachy  |  1

Współcześnie krytyk aby pozostać w obiegu musi zapewnić sobie miejsca na pokazach przedpremierowych, dostęp do różnych materiałów a nawet wywiady z elementami przemysłu filmowego, jak aktorzy, reżyserzy, producenci, kompozytorzy. Nie może narażać się wytwórniom, szczególnie takiemu molochowi Disnejowi, bo go odetnie i cześć. Stąd mamy wysyp recenzji przedpremierowych opiewających filmy, peanów na cześć. Potem człowiek idzie do kina i zastanawia się co oni ćpali recenzując jakieś badziewie. Mamy tu kolejny przykład upadku establiszmętu, który nie spełnia swoich zadań.

5
5 (3)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

W klasycznych kreskówkach jak rakiecie kończyło się paliwo to spadała w dół. Ale dowcip odgrzewany po raz tysięczny przestaje być śmieszny. Po epoce klasycznych kreskówek powstał film "Imperium Kontratakuje", gdzie zarys fabuły był taki: Rebelia ewakuuje się i ucieka przed siłami Imperium, w tym czasie młody adept Jedi pobiera nauki u starego mistrza. Uciekający po perypetiach trafiają w bezpieczne miejsce, gdzie jednak padają ofiarą zdrady. Młody adept w międzyczasie zderza się z Ciemną Stroną i leci ratować tamtych, mimo sprzeciwu owego mistrza.

5
5 (1)
 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Abu zrozumieć o co chodzi z Unią Europejską cofnijmy się do czasu afery korupcyjnej u nas. Ministerstwo wprowadziło kuratora a FIFA zaczęła fikać, że nas zawiesi, że związek sportowy niezależny, że sam musi się oczyścić. Natrzepali kasiory a potem sami się zapuszkują. taka była ściema (http://www.sport.pl/pilka/1,64946,5763749,Kurator_PZPN__FIFA_szantazuje_kibicow.html). No i sie okazało potem, że kryli swoich, bo szef owej FIFA Blatter to niezły aferał.

5
5 (4)
 |  Written by Smok Eustachy  |  2

UWAGA: Tekst zawiera spoilery, zdradza szczegóły fabuły i zakończenia. Przeważnie głupie.


5
5 (4)

Strony